Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Osmaniye’de konuştu

Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Milli Görüş ne ant geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Zımnında zaman da yeniden milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Refah Partisi’yle gülecek.” dedi.

Erbakan, kentteki bir dernek salonunda gazetecilerle bir araya geldiği programda, halkın ortamında, halkla gelişigüzel olan ve bu çalışmaları yeryüzü aktif şekilde sürdüren siyasi partinin Yeniden Bol Bolamat Partisi olduğunu belirtti.

Muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarına değinen Erbakan, “Bugüne kadar 30 sefer baş başa, 6 kere masa başında buluşmuşlar. 36 toplantı yapmışlar. Bu 36 toplantının sonunda birbirleriyle atışmak dışında çokça da aynı husus koyabildikleri bulunmayan.” ifadesini kullandı.

Erbakan, 6’lı masaya eleştirisini sürdürerek, “Toplan, ye, bağırsak fotoğraf çektir ve dağıl. Bakın en son ‘Gizli eş HDP’ye vekâlet vereceğiz mi vermeyeceğiz mi?’ diyerek birbirlerine girdiler. Bire Bir tanesi ‘tabii ki verilir’ diyor, öbürü diyor ki ‘hayır böyle ayrımsız özdek olursa biz yokuz’. Bunlardan birlikte millete bire bir fayda gelmeyecek.” şeklinde konuştu.

Ekonomi yönetimini eleştirerek, Milli Görüşün daha evvel denendiğini ve başarısının görüldüğünü nâkil Erbakan, “Milli Görüşün ne yaptığı muhtemelen. 54. Hükümet’in söylence hizmetleri, 1989-1994’teki efsane belediyecilik hizmetleri, 1976-1977’deki güç sanayi hamlesi… Milli Rey ne ant geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Nedeniyle zaman birlikte gine milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Bol Bolamat Partisi’yle gülecek.” diye niteleyerek konuştu.

Basın toplantısının peşi sıra bazı sivil toplum örgütlerini müzakere eden Erbakan, daha sonraları Ahmet Şekip Ersoy Hars Merkezi’nde düzenlenen Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl Gösterişsiz Kongresi’ne katıldı.Share: