Batman’da otama altına alınan depremzedeler yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralanan ve Batman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan depremzedeler yaşadıklarını anlattı.

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Adıyaman’bile çöküntü altında kalarak yaralanan 57 yaşındaki Muzaffer Şimşek ve 61 yaşındaki Ramazan Serencam’un Batman Terbiye ve Araştırma Hastanesindeki tedavileri sürüyor.

Balkır, AA muhabirine, Adıyaman’ın Turgutreis Mahallesi’nde kızı ve eşiyle yaşadığını, depremde şişman tıpkısı sarsıntıyla uyandığını söyledi.

“Uykudan uyandığımda çokça bunaltıcı aynı hareket vardı. Kısa bir süre içerisinde yapı çöktü. Deprem durduktan sonradan öz çabalarımızla aynı saatte enkazdan çıktık.” diyen Balkır, yakınlarının yardımıyla hastaneye gittiğini belirtti.

Kendisinin esasen, kızının ise belinden yaralandığını nâkil Balkır, Batman’birlikte hastanede tedavilerinin çok mebzul yapıldığını dile getirdi.

“Haddinden Fazla nazik yıkımlara sebep oldu”

Hayatı süresince böyle bir yer sarsıntısı yaşamadığını dile getiren Şimşek, şöyle konuştu:

“Henüz geçmiş üstelik arada sırada sarsıntılar oluyordu. Zira Adıyaman zelzele bölgesi ama sarsıntı olduğunda biz ayrımsız yere çökerdik. Zelzele bittiğinde hayatımıza devam ederdik. Ama bu kat çokça iri yıkımlara faktör oldu. Yakınlarımızdan haddinden fazla vefat edenler oldu. Adıyaman’de sistem bu depremden etkilendi. Çabucak dayımın ailesinden 10 cenaze bire bir dolaşma defnedildi. Halamın ailesinden bile 5 yaşama toprağa verildi.”

Ramazan Serencam da Adıyaman’de Bahçelievler Mahallesi’nde yaşadığını aktararak, “Tün sesle uyandık. Patırtılı haddinden fazla yüksekti. Kalktım ve çocuklarıma zelzele oluyor diyerek seslendim. Kapıdan çıktım ve sarsıntının etkisiyle merdivenlerden düştüm. Enkazdan komşularımın sayesinde çıktım.” ifadelerini kullandı.

Belinde kırık oluştuğunu, yeğeni ve yengesini depremde kaybettiklerini tamlayan Serencam, “Beni cankurtaran uçakla Ankara’ya atıf edeceklerini söylediler. Dertli kardeşim Batman’a getirilmişti, onun için ben dahi kardeşimin doğrulamak için Batman’a gelmeye karar verdim. Çocuklarım beni Batman’a getirdi. Herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bizimle haddinden fazla gani ilgileniyorlar.” bilgisini paylaştı.

Share: