Bayburt haberi! Bayburt’ta sağlam yağış ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta akva yağmur ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt için akva yağış ve sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çokça bulutlu, evcil kalkmak amacıyla bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Hava sıcaklığının sezon normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle cenuplu yönlerden hafif bazen ılımlı kuvvette, bodur mütemadi fırtına (40-70 saha kayran 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden akva ve gelişmemiş kesiksiz sıkıntı (40-70 düzlük vadi 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, ağaç devrilmesi kadar olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve garp kesimleri amacıyla akva sağanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın gün doğusu çevreleri için fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, zaman şeb saatlerinden itibaren ferda akşam ezanı saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve mağrip kesimlerinde yerli kendisine kuvvetli bora ve gök gürültülü bora bekleniyor.

Share: