Benhur Kerki: “Haftalık yaşayamayız”

Çaykur Rizespor’un yıpranmamış sol kanat oyuncusu Benhur Keser, “İlk 2 haftayı unuttuk, önümüzde Malatya maçı var. Haftalık yaşayamayız” dedi.

Ç. Rizespor, Spor Kaba Et 1. Loda’in 4. haftasında Eskimemiş Malatya Stadyumu’nda 3 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’birlikte oynayacağı Kullanılmamış Malatyaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Beceri Yönetmen Bülent Korkmaz yönetiminde gerçekleştirilen egzersiz öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan sol kanat oyuncusu Benhur Kerki, “Tomar daha bakir başladı. İlk maçta evimizde oynadığımız Ankara Keçiörengücü maçında bilcümle istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Belki savunma üstelik ihtimal hücumda sahaya yansıtamadık amma mücadele gücümüzün efdal olduğunu gösterdik. Denizlispor deplasmanında ise istediklerimizi yüzdelik yetmiş sahaya yansıttık, gol pozisyonlarına da girdik. Fakat değerlendiremedik. Deplasmanlarda gol yollarındaki etkinliğinizi artırıp gol fırsatlarını değerlendirmemiz gerekir. Klasman eskimemiş başladı, ferah benzeri takımız, mücadele fail, sistemi olan aynı takımız. Haftalar geçtikçe henüz ongun olacağımızı düşünüyorum. Takımımız sıfırdan kurulan aynı mızıka. Ne büyüklüğünde mücadele etseniz bazen sahaya yansıtamıyorsunuz. Ama bu yansıtmayacağımız anlamına dahi gelmez. artık çaba göstermeliyiz. Eksiklerimizi analizlerde hocalar bize gösteriyor. Tığ bile ona bakarak eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. İnşallah daha gür olacağız. Ego daha istediğim seviyede değilim, haftalar devam ettikçe daha gür olacağım” ifadelerini kullandı.

Bakir Malatyaspor’un el tıpkısı deplasman olacağını belirten Keser, “İlk 2 haftayı unuttuk, önümüzde Malatya maçı var. Haftalık yaşayamayız. Önümüzdeki maçlara odaklanmamız gerekir. Malatya deplasmanı bile print tıpkı deplasman olacak. Aktarma tahtası kapalı ama taze ve koşan tıpkı topluluk. Bize bile orada ayrımlı aynı baskıyla oynayacaklar. Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oradan 3 puanla dönmemiz geçişsiz” şeklinde konuştu. – RİZE

Share: