Beytüşşebap’ta mehabet imkanları gerekseme sahiplerinin hizmetinde

Beytüşşebap’ta kerem imkanları gerekseme sahiplerinin hizmetinde

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde devletin sevecenlik eli takdirleri topluyor. Hayata güzeşte proje yardımıyla onlarca ailenin hep ihtiyaçları karşılanıyor. İlçede 5 yıldır süren yunak kemirmek projesi ise bitmeme ediyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Kaymakamlığa merbut Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı aracılığıyla “vefa projesi” adı altında yaşlı, mânialı ferdî bakım ihtiyaçlarını gideremeyen 80 ailenin temizlik işleri haftada tıpkısı defa yapılıyor. 2 yıl önce hayata geçen projeyle yüzlerce karı ve binlerce yurttaş faydalandı. Haftada aynı devir 12 saflık görevlisi gittikleri herhangi bir mahallede yıkanacak evleri tamamıyla temizleyip yıkıyor. Yıkanacak halı ve gayrı eşyalar ise yıkamaya götürülüyor.

İlçe Kaymakamı Kemal Dava, projenin bitmeme edeceğini belirtti. Devletin seçkin zaman olduğu kabilinden bu günde, yarında vatandaşın yanı sıra olacağını anlatım eden Kaymakam Sorun, “Kimsesiz, yaşlı, bakıma muhtaç ve zatî bakım ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bastırmak amacıyla 2 yıl önceki bire bir proje hayata eski bizlerde göreve başladığımız günden beri ilçemizdeki yeryüzü güzelce projelerden biri olan vefa projesini bitmeme ettirmek istedik. Bu sayede herkesin faydalı duasını ahzetmek bizleri mutlu ediyor. Benzeri zamanda 5 sene ilk başlatılan hamam aşındırmak projesi üstelik 50 ailemiz için hamam yemek dağıtımı yapılıyor. Seçkin periyot 4 çeşit sıcak aşındırmak ekiplerimiz tarafından evlerine kadar götürülüyor” dedi.

Share: