Bingöl’de 1 ayda 46 kaknem tutuklandı

Bingöl’de Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 1 ay içinde meydana mevrut çeşitli olaylarda yanlışlık işlediği tespit edilen şüphelileri yakaladı. Yakalanan şüphelilerden 46’sı tutuklandı.

Bingöl Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Motosikletli Polis Timleri Departman Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, işyerleri ve ikametlerde meydana mevrut 13 hırsızlık ve 2 sayı ayyarlık olayının aydınlatıldığını bildirirken, yakalanan 12 şüpheliden 2’sinin tutuklandığını aktardı. Meydana gelen olaylarda 1 adet kantar, 4 skor kül değerli, 1 adet zincir değerli kolye, 246 skor değişik markalarda sigara paketi ele geçirilerek başvurucu şahıslara teslim edildiği bildirdi. Gene meydana mevrut 15 düşünülerek cerh ve tehdit olaylarının şüphelileri belirleme edilirken, yakalanan 21 şahıstan 2’sinin tutuklandığı bildirildi.

Ayrıca, muhtelif suçlardan aranması kâin 124 şahsın yakalandığı ve bunlardan 42’sinin tutuklandığı belirtildi.

Yunus ekiplerince kentin türlü noktalarında yapılan alışılmadık uygulamalarında ise ruhsatsız olan 2 nüsha tüfek, 5 sayı tabanca ve bu silahlara ilgilendiren 85 sayı mermi ele geçirildi. – BİNGÖL

Share: