Bingöl’de TSE mümessillik açacak

Bingöl Tecim ve Sanayi Odası Başkanı Kırat Çintay, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) vasıtasıyla mümessillik açılacağını bildirdi.

Çintay, mukayyet açıklamasında, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a Bingöl’deki İş İnsanları İstişare Toplantısı’nda TSE Temsilciliği açılması yönünde talepte bulunduklarını belirtti.

Taleplerinin Nazır Muş’un verdiği talimatla onaylandığını ve temsilciliğin geçenlerde Tecim ve Sanayi Odası binasında bakım vermeye başlayacağını nâkil Çintay, şunları kaydetti:

“Aylarca yer illerde benzeri evrak üzere uğraşan aksiyon insanlarımızı bu dertten kurtarmanın mutluluğunu yaşıyorum. İletmiş olduğumuz murat amacıyla muktezi talimatı veren Tecim Bakanımız Mehmet Muş’a antrparantez bu konuda destek sağlayıcı TBMM Cazibe ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz ve Milletvekili Feyzi Berdibek’e şükranlarımı sunarım. Bu ahit ‘gelişen, büyüyen ve güçlenen Bingöl dönemi’ olacak. Haddinden Fazla canlı yönetim kurulu ve sedir üyelerine sahibiz. Üyelerimizden de aldığımız güçle elimizden gelen parçalanmamış çabayı göstereceğimizin taahhüdünü vermek isterim. İş camiasında derdi, sıkıntısı ve sorunu olan küçükten büyüğe tüm firmalarımızı ve iş insanlarımızı, sorunlarını bizlere iletmesi amacıyla odamıza davet ediyorum.”

Share: