Bingöl’ün köylerinde içme suyu sondaj çalışmaları sürüyor

Bingöl’ün köylerinde içmece suyu tetkik çalışmaları sürüyor

BİNGÖL – Bingöl’ün köylerindeki içme suyu ihtiyacını yolmak amacıyla başlatılan sondaj çalışmaları, geceli gündüzlü tıpkısı şekilde sürüyor.

Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi Umumi Sekreterliği koordinesinde, merkeze ve ilçelere sınırlı köylerde içme suyu ihtiyacının karşılanması için etüt çalışmaları tıpkı süre önce başlatıldı. Bu çerçevede programa alınan bir nice köyde icraat sürüyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, köylerdeki içme suyu temini amacıyla başlatılan araştırma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Üçgül, ” Hem dalan hem da ilçelerimize vabeste birçok köyde içmece suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla tetkik çalışmalarına başlamıştık. Allah’a şükür çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Hele rustik alanda canlı ve içmece suyu sıkıntısı çeken vatandaşlarımız amacıyla düzentileme gözetmeksizin kol arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Sezon sonuna kadar programa aldığımız köylerdeki çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Seçme ahit vatandaşlarımızın taleplerine değer verdik, hizmet etmeye üstelik bitmeme edeceğiz” dedi.Share: