Bir ailenin nevmit bekleyişi! Depremin arkası sıra bulamadıkları yakınlarını 15 gündür arıyorlar

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerin başında gelen Hatay’üstelik, Güzelburç Mahallesi Zümrüt Caddesi üstünde bulunan İlke Apartmanı’nda eğleşme fail Mustafa Tığ (31), eşi Özlem Kılıç (28) ve kızları Asel Kılıç’tan (4) 15 gündür veri alınamıyor. Özlem Tığ’ın Nevşehir’üstelik dinamik ailesi, evlatlarının tıpkı an evvel geberik ya bile hayat dolu bulunmasını istiyor.

“6 PERIYOT SÜRESINCE DEPRESYON BAŞINDAN HİÇ AYRILMADIK”

Kızının, damadının ve torununun ayrımsız an geçmiş bulunmasını isteyen gözü yaşlı asıl Hatice Ekstrem, “Biz üstelik oraya gittik. 6 bölüm boyunca göçük başından on paralık ayrılmadık. Çok bekledik gerileme başında, ordalar mı diye niteleyerek amma çıkmadılar. Enkaz, kayıp olan yakınlarımız bulunsun diye niteleyerek iki kat aktarıldı, yine bile çıkmadı. İnşallah gelecek fena hâlde haberleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“HASTANELERİN GÖSTERIŞLI BAKIMLARINI GEZDİK”

Depremde ablasını, eniştesini ve yeğenini kaybettikleri belirten Buse Şiddetli birlikte, “Hastanelerin kisik bakımlarına büyüklüğünde gezdik. Bilinçlerini yenilgi ihtimaline karşı belki bir gören, duyan evet diye fotoğraflarını herhangi bir yerde yayınlamaya çalışıyoruz” dedi.

“ABLAM 4 AYLIK HAMİLEYDİ”

Ablasının 4 mahiye gebe olduğunu ve koşa süt kuzusu beklediklerini belirten Baş Döndürücü, “Şu anne büyüklüğünde tek sayrılarevi kaydını rastlamadık. Belki hastane kaydı dahi tutulmamış benzer. AFAD ekipleri iki üç kez köpeklerle bile arama yaptılar. Ama benzeri akıbet alamadık. Yangından ortalık çatı çokça yara durumdaydı. Cuşiş uzun müddet söndürülemedi. Bizler enkazın esasen bire bir dakika olsun tek ayrılmadık. İnşallah benzeri hastanedelerdir” diyerek konuştu.

“ÇIKAN CESETLER TANINMAYACAK DURUMDAYDI”

Enkazdan çıkan cesetlerin çoğunun göynük ve kişileştirme edilebilir durumda olmadığını söyleyen Şiddetli, “Enkaz başında muntazır aileler çıkan cesetleri, kolundaki ve ya boynundaki takılardan tanımaya çalıştılar. Şu ana kadar o binada 25 kişiye ulaşılamıyor. Tek şekilde kayıtları namevcut. Ailecek DNA kaydı verdik. Bu kayıtlardan birlikte benzeri selen çıkmadı. Kimsesizler mezarlığına üstelik baktık” ifadelerini kullandı.

Share: