Bir Tane isteği sağlığına kavuşabilmek

Bir Tane isteği sağlığına kavuşabilmek

Manisa’da 7 yıldır boydak ateş parçası 67 yaşındaki Keziban Ege, yaşadığı rahatsızlıklardan hava hem yürümekte hem üstelik işlerini yapmakta zorlanmaya başladı

Gitmediği sayrılarevi ve doktor kalmayan nemli karı, yegâne isteğinin tedavisinin yapılarak sağlığına kaynaşmak olduğunu söyledi

MANİSA – Manisa’da türlü rahatsızlıkları aynı arada ateş parçası ve imdi öz işini göremez ağıl geldiğini söyleyen 67 yaşındaki Keziban Iye, biricik isteğinin tedavisinin yapılarak sağlığına kavuşmak olduğunu söyledi. Manisa’dahi gitmediği hastane ve hekim kalmadığını anlatan buğulanmış eş, çektiği acıyı gözyaşları içre anlattı.

Daha önce üstelik yaşadığı bir rahatsızlıktan dolayı doktorların ‘Ameliyat olursan ölürsün’ dediğini ancak Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine sahip çıkarak Ankara’bile cerrahi müdahale ettirdiğini ve sağlığına kavuşturduğunu anlatan 67 yaşındaki Keziban Ege; mızrap erimesi, mide yarası, kemik kırıkları ve kollarında başlayan morluklarla mücadele ediyor. Manisa’bile gitmediği hastane ve hekim kalmadığını tamlayan yaşlı kadın, sabahlara kadar ağrıdan yatamadığını ve çıktı çektiği acıların serencam bulmasını istediğini söyledi.

“Gitmediğim doktor kalmadı”

Eşini yıllar geçmiş kaybeden ve hayatta hemen tıpkı oğlu olduğunu, onun de kendisiyle ilgilenmediğini söyleyen Keziban Ege, “Kalçam, ayaklarım, belim, kollarım, midemde yanmalar var. Midemdeki veca karnıma vuruyor. Doktora gittim, o üstelik ‘karına vurur veca’ dedi. Kollarımda kemikler çıktı. Ağrılarım çokça. Manisa’daki hep hastanelerin ortopedi, akıl cerrahi, hikmet tedavi doktorlarına gittim. Bana dediler ki ‘Sen iyileşemezsin. Sen üstelik kemik erimesi var, kemiklerin şikeste, çevre fay var, sinir sıkışması ve kireçlenme var, sen işler olmazsın’ dediler. Bana aynı analjezik ve vitamin verdiler, gittim. Ayrıksı hastaneler bile aynısını söyledi. Sabaha kadar yatamıyorum, midem kaynıyor, ağrım oluyor. Belim tutmuyor. Bekâr yaşıyorum bire bir oğlum var o da ayrı bana bakmıyor. Oğlumu aradım, ‘hastayım, beni evine al’ dedim. Bana, ‘Evime götüremem, acile git’ dedi. Gitmediğim hekim kalmadı. Bütünü üstelik ‘İyileşemezsin, böyle yönetim edeceksin’ dediler. Ayakta duramıyorum. Uray yemek getiriyor. O tabakları alıp birlikte yıkayamıyorum. Koyuyorum kenara, biraz yıkayıp mankafa koyuyorum. Bire Bir çamçak çay yapıp dahi içemiyorum. Belim tutmuyor ayakta duramıyorum.” dedi.

“Tek isteğim iyileşip özlük işimi görebilmek”

Bir Tane isteğinin sağlığına kavuşarak kendi işlerini muktedir olmak olduğunu anlatan Keziban Veli, gözyaşları zarfında şunları söyledi:

“Otama olayım, ayakta durayım, gani olayım kâfi bana. İyileşmek istiyorum. İşimi göremiyorum. Pazara de gidemiyorum, hiçbir yere gidemiyorum. Komşulara söylüyorum onlar ilgileniyorlar. Oğlum ayrımsız telefon açıp birlikte ‘Anne nasılsın’ demiyor de. Telefonlardan bile engellemiş elhak.”Share: