Bitlis haberi… Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Polis memurunun düğününde manzara düz Tıvorlu İsmail binlerce kişiyi büyük dansıyla coşturdu

BİTLİS – Bitlis’in Hizan ilçesi nüfusuna kayıtlı polis güçleri memuru Adnan Hissetmek’ın düğününde hayalet kayran Tıvorlu İsmail, binlerce davetliyi performansıyla coşturdu.

Aynı süre Hakkari’de görev eden ve elan sonradan Van’a atanan polis güçleri memuru Adnan Görmek amacıyla memleketi Hizan ilçesinde konser havasında alaylı bir dernek töreni yapıldı. Hakkari’de fariza yaptığı müddet zarfında halk aracılığıyla sevilen ve halkla bağırsak içe olan polis güçleri memuru Adnan Ihata Etmek, memleketi Hizan ilçesinde acun evine girdi. Oymak liderleri, kanaat önderleri, STK temsilcileri, çalım amirleri, kasaba ülke ve ilçelerden binlerce davetlinin yanında Gevdan aşiretine mensup Hakkari’nin güzel esnafından H. İbrahim Aşkan ve görüngü yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan da dernek törenine katıldı. Tıvorlu İsmail Aşkan’ın geldiğini öğrenen binlerce vatandaş, dernek alanına akın etti. Dernek törenine renk katarak farklı bir gaz yuvarı oluşturan Tıvorlu İsmail, binlerce kişiyi coşturdu.

Polis memuru Fehmetmek, bu bahtiyar gününde yanında olan ve kendisini onurlandıran birlik davetlilere ve özelikle Hakkari bölgesinden mevrut H. İbrahim Aşkan ve görüngü yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan’a teşekkürname etti.

Share: