Bitlis’te 220 kız mektepli “Hatay Arsuz Uluçınar Kampı”na gönderildi

Bitlis’ten 220 kız mektepli, Cahillik ve Spor Bakanlığınca planlı “Hatay Arsuz Uluçınar Kampı”na gönderildi.

Bitlis Bilgisizlik Merkezine gelen öğrenciler, Bilgisizlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Dalkılıç, Kızılay Bitlis Büro Başkanı Uca Cengiz ve aileleri tarafından uğurlandı.

Cengiz, gazetecilere, Cahillik ve Spor Bakanlığınca 24-30 Ilkgüz tarihlerinde planlı “Hatay Arsuz Uluçınar Kampı”na, 220 kız mektepli gönderdiklerini söyledi.

Kızılay Bitlis Kadın Kolları görevlilerinin öğrencilere zevcelik edeceğini anlatan Cengiz, “Kamp süresince öğrencilerimiz Hatay’ın tarihi ve natürel güzelliklerini gezecek. Bunun yanında dinlenme kampı alanında bahir ve havuz etkinlikleri olacak. Öğrencilerimiz kamp liderlerinin hazırladığı ayrımsız programa katılacak. Bitlis Muazzez Üniversitesi öğrencileriyle ortak hesaplı çalışmaya yardım sunanlara teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kampa giden Zerda Altun ise kampın çok domuzuna tıpkı etkinlik olacağını belirterek, “Öğrenciler ruhsal gerilim atacak. Meslek haftası öncesinde kampın domuzuna geçeceğine inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.Share: