BİTLİS’TE 220 KIZ ÖĞRENCİ, ‘GENÇLİK KAMPI’ İÇİN HATAY’A UĞURLANDI

BİTLİS Muazzez Üniversitesi’nde okuyan 220 kız mektepli, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca ölçülü ‘Cahillik Kampları’ projesi kapsamında, tıpkı haftalık seyahat amacıyla Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Uluçınar Kampı’na uğurlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde düzenlenen ‘Gençlik kampları’ projesi kapsamında, Bitlis Aziz Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde okuyan 220 kız mektepli, Hatay’a götürüldü. İl Toyluk ve Spor Müdürlüğü’ne merbut Toyluk Merkezi uğrunda tıpkısı araya gelen öğrencileri, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yalın Kılıç, Kızılay Bitlis Şube Başkanı Şanlı Cengiz ve aileleri uğurladı. Otobüslere binen öğrencilerin, oldukça ateşli oldukları gözlendi. Kızılay Bitlis Idarehane Başkanı Cengiz, 24-30 Eylül tarihlerinde planlı yolculuk kampı ile Bitlis’ten 220 üniversiteli öğrenciyi Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Uluçınar Kampı’na uğurladıklarını belirterek, Dinlenme Kampı için uğurladığımız öğrencilere Kızılay Bitlis Şubesi görevlileri da eşlik ediyor. Kamp boyunca öğrencilerimiz Hatay’ın tarihi ve natürel güzelliklerini gezecek. Bunun yanı sıra, dinlenme kampı alanında deniz ve havuz etkinlikleri olacak. Öğrencilerimiz kamp liderlerinin hazırladığı bir programa haremlik edecek. dedi.

‘BU GEZİ İLE FARKLI KÜLTÜRLERLE TANIŞACAĞIZ’

Bitlis Eren Üniversitesi Içtimai Bakım Bölümü 4’ncü dershane öğrencisi Naile Cevahir ise, böyle tıpkı geziye katıldığı üzere bahtiyar olduğunu anlatım ederek, Bu yolculuk ile farklı insanlar, değişik kültürlerle tanışacağım. Orada ayrımlı etkinlikler olacak. Orada özlük sorunlarımızı tartışacağız. Artağan bir gezi olacağını beklenti ediyorum. diyerek konuştu.Share: