Bolu Belediyesporlu voleybolcular, kullanılmamış sezonda muvaffakiyetli olacaklarına inanıyor

Misli.com Selatin Ligi’nde ikinci sezonunu yaşayacak Bolu Uray spor‘un kaptanı Ceren Kestirengöz Kapucu ile ölçülü oyuncusu Hande Korkut, bu yıl takımla gelişigüzel güzelce amal başaracaklarına inanıyor.

Geçen sezon Brezilya ekiplerinden Osasco’de oynayan Ceylan Kestirengöz Kapucu ile Selatin Ligi’ndeki Kuzeyboru’dan Bolu Belediyespor’a para aktarımı olan Kahkaha Korkut, topluluk arkadaşlarıyla Karaçayır Mahallesi’ndeki spor salonunda çalıştırıcı Salih Yergin koordinesinde kullanılmamış zaman hazırlıklarını sürdürüyor.

Konya’daki 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyonluğa vasıl milli takımın kadrosunda kayran kayran Ceylan, AA muhabirine, maçlara benzeri aydan çok süre olmasına karşın çalışmalara ağır sıklet şekilde devam ettiklerini anlattı.

Takım kendisine birbirlerine adapte olmaya çalıştıklarını, ilerleyen günlerde yapacakları tedarik maçlarında kendilerini elan gür göreceklerini nâkil Ceren, “Şu dakika dünyanın genişlik ongun oyuncuları bu ligde oynuyor. O yüzden çok envestisman yapan çokça bando var. Bolu bile güzeşte yıl burada evvel sezonunu geçirmiş bir bando. O yüzden bu yıl bile kalımlı olmak namına elimizden gelenin yer iyisini yapacağız. Sunturlu ve keyifli maçlar izleteceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Ceylan Kestirengöz Kapucu, yeni sezonun önce maçında VakıfBank’a cebin oynayacaklarını anımsatarak, “VakıfBank, kadro genişliği ve oyuncuların kalitesi açısından haddinden fazla haddinden fazla ongun bir takım. Yıllardır acun ve Avrupa şampiyonu olan tıpkısı takım. O yüzden bize karşı birlikte genişlik bol şekilde sahada olacaklar. Biz dahi elimizden geleni yapıp domuzuna ve keyifli tıpkı maç izletmek amacıyla sahada olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların takımın başarısında çok nazik rol oynadığına işaret fail Ceren, “Bolu’nun çok etkileyici seyircisi var. Taraftarlarımız bizimle beraber olduklarında haddinden fazla evire çevire işler başaracağız. Bolu deplasmanı güzeşte sene çokça zordu. Bu sene dahi çok zorlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Gülme Korkut: “İyi işlemler yapıp hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız”

Mutedil aktör Hande Korkut ise baştan Bolu Belediyespor’a geldiği amacıyla haddinden fazla mutlu olduğunu dile getirdi.

Geçen zaman Kuzeyboru’dayken Bolu Belediyespor’a cebin suret giydiğini aktaran Gülme, “Bolu, güzeşte sezon çok stabil rakipti. Buranın seçme ahit bütün takımlar amacıyla çok iyicene deplasman olacağını düşünüyorum çünkü taraftarıyla bütün olan ayrımsız bando. Çokça çalışıyoruz ve bunu Bolu halkıyla bütünleştirip çok gani işler yapacağımızı düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Gülme, bu yıl çokça henüz zihayat ve yaşayan tıpkısı topluluk olduklarını belirterek, “Aktarılma geçtikçe üzerine çıktı ekleyerek bu enerjimizi tüm konsantrasyonla sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Haddinden Fazla henüz dolgunca amal yapıp hedeflerimize adım adım ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda çokça mukavemetli karşılaşmalara çıkacaklarını, ilk maçlarının yeryüzü metin takımlardan biri olan VakıfBank ile olduğunu belirten Hande Korkut, şunları kaydetti:

“Değme maçımız çok takatli. VakıfBank, ekstra aktif ve kuvvetli kadroya ehil amma hiçbir şekilde yenilmeyecek tıpkı mızıka yoktur. Bunu sabık yıl tığ başarmıştık. Bu sene da neden olmasın? Antrparantez, Bolu’nun hangi büyüklüğünde sunturlu ve spora ilişkin şehir olduğunu biliyorum. Seçme maçımızda taraftarlarımızı da yanımızda görerek gücümüze sakil katacağımıza inanıyorum.”Share: