Bozkırın karışık hayatı fotokapana yansıdı

Bozkırın çandır hayatı fotokapana yansıdı

KIRIKKALE Doğa Dulda ve Milli Parklar Kırıkkale Idarehane Müdürlüğü marifetiyle kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen fotokapanlar, yaban hayatını görüntüledi.

Tabiat Siper ve Milli Parklar Kırıkkale Ofis Müdürlüğü’nce efsanevi popülasyonunun tespit edilmesi üzere ormanlık ve kırsal bölgelere fotokapanlar yerleştirildi. Fotokapanlar eliyle çekilen görüntülerde; vaşak, karaca, aldanmaz, çandır domuzu, porsuk ve tavşan kabil hayvanlar saha alıyor. Çeşnigir kanyonun birlikte ise akarsu kaplumbağası ile ülkede eşsiz tanıdık 2 modül kişmiri leylek yavrusu, yuvasında görüntülendi.

Gelişen teknolojiyle gelişigüzel mergup yöntemler, yaban hayatıyla ilgilendiren elan değişmez veriler elde ika imkanı sunuyor. Fotokapanlar antrparantez araştırmacılara, türlerin kesin tanımlanabilmesi, kayıtlara ilgilendiren güneş, saat ve gestalt kabil bilgilerin kesin adına bilinmesi, çalışılması print ormanlık alanlarda izleme yapılması ve bire bir tür ortamında farklı desenlere sahip hayvanların tespiti kabil faaliyetlerin yürütülmesi imkanı veriyor.

Share: