Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Magnezit Açıklaması

Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Lüle Taşı, TOGG’un paradigma üretime geçmesiyle 60 yıllık tıpkı hayalin gerçeğe dönüştüğünü belirterek, “TOGG’un işletme ruhsatını imzalamak, ayrımsız hayali gerçeğe dönüştürmenin imzasını atmak çokça önemliydi. TOGG çok pahal ihracat potansiyelini birlikte ortaya çıkaracak” dedi.

Gemlik’te TOGG Fabrikası’nın açılış töreninde gazetecilere izah yapan Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Lüle Taşı, şehrin belediye reisi namına pres ruhsatını imzalamaktan etraf mutlu olduğunu belirterek, “O imzayı kovmak cümbüş vericiydi. Çatlak 2019’bile Cumhurbaşkanımız lansman yaptığında birileri “hayal” dedi, “çatı” dedi. Çarpıtmalar oldu. Sülale sahibiydik. Valimizle karşıladık. 12 Temmuz 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız temelini attığında. Sebep bahsediyor bunlar dediler. 26 kamer üzerinden geçti. Açılışını heyecanla yapıyoruz. TOGG ülkenin geleceğine yapılan koca yatırımdır. Yıllardır fon yazar üstelik gerçekleştiremediğimiz vizyondur. Cumhuriyetin 100.yılında haddinden fazla makro kazanımlara açkı olacağına yürekten inanıyorum. Yan sanayide dönüşüm başladı. Bursa otomotiv şehri, 3 markayı içre barındırıyor. TOGG ile bu arada sürecin mutluluk lehine evrildiğini görüyorum” dedi.

Gemlik’te mensur edilen TOGG’un lokasyon namına bile yüce benzeri konumda olduğuna özen çekici Başkan Magnezit, “İstanbul Bursa kadar büyük lokasyonun parçalanmamış orta noktasında. 33 senedir araba kullanıyorum. Açıkçası kişi arabam birlikte oldu. 24-25 yaşından beri. TOGG pespaye halis muhlis bire bir çevirici. TOGG ile ait hem daraç içre hem yurtdışında makro irade olacağını düşünüyorum. İlk ve yerli olması cihetiyle kasırga oluşturdu, duruşu, kalitesi duruşuyla ilişki toplayacak. Haddinden Fazla ciddi ihracat potansiyeli ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Aracın günümüz şartlarında çokça mebzul benzeri kol aracılığıyla uzunca aynı süredir tasarlanarak bugünlere getirilmesi haddinden fazla şeyi anlatım ediyor. TOGG’un aynı haddinden fazla otomobil firmaları ile dayalı dönüşüm ve değişimin tetikleyicisi olacağını düşünüyorum. İhracatla müteallik otomotivde bizi arka lige taşıyacak” diyerek konuştu.

Tesisle ilgilendiren aşağılık ateşin olduklarını anlatan Başbuğ Aktaş, “Tesisin zarfında saha kabul etmek. 60 yıllık hayalin hayata geçmesi bulunmaz. Şehrin belediye başkanı kendisine da bulunmaz tesisi, gerçeğe dönüşen hayale imza atmak haddinden fazla eke. 00.30 üzere geldiğimde Ankara’dan rüfeka belgeyi getirdiler, imzaladık. O imza kasırga vericiydi. Açıklık 2019’üstelik Cumhurbaşkanımız lansmanı yaptığında birileri “sahne” dedi, “çatı” dedi. Çarpıtmalar oldu. Sülale sahibiydik. Valimizle karşıladık. 12 Temmuz 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız temelini attığında. “Sebep bahsediyor bunlar” dediler. 26 kamer üzerinden geçti. Açılışını heyecanla yapıyoruz. Ülkenin geleceğine yapılan kebir yatırımdır. Yıllardır görüntü edip da gerçekleştiremediğimiz vizyondur. Cumhuriyetin 100.yılında çokça önemli kazanımlara vasıta olacağına istekle inanıyorum. Canip sanayide inkılap başladı. Bursa otomotiv şehri 3 markayı zarfında barındırıyor. TOGG ile bu arada sürecin büyüklük lehine evrildiğini görüyorum. Bizim plakamız 16. Biz 16.sıradaki araca talibiz. İnşallah banttan nazil 16.miftah bizim olacak. Yanında 13 bin personeli olan 8 iştiraki olan, 10 ayrı hukuksal kişiliği müdür Bursa’nın en balaban amme kuruluşundan biri olan Büyükşehir Belediyesi’nin transformasyon değişimi bu araçlarla sağlaması gerçektir. Bunun kazançlı boyutu dahi olacak. Anahtar almaktan ibaret değil, kullanımı ile dayalı bize da ulama sağlayacak. Ati namına hem öz zarfında TOGG hem de ülke otomotivi ile alakadar makro açılımlara açkı olacak” ifadelerini kullandı.

Komutan Patal, TOGG’un evcil ve milli gururu yaşatan, kaliteyi yaşatan bir altyapıyı ortaya çıkardığına üstelik vurgu yaparak, “Başka firmalar birlikte markalar bile tedbirini alacaktır. Ego TOGG’un herhangi bir devir hem kalitesiyle hem duruşuyla hem özellikleriyle bire bir ayrıcalığı ortaya koyacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. – BURSA

Share: