Bursa Büyükşehir Belediyesi gerekseme sahibi 20 bin aileye 300’er teklik kırtasiye yardımı yapacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gerekseme sahibi 20 bin aileye 300’er lira eğitim bindi sıkıntı yardımında bulunacak.

“Öğrenciye bile esnafa da parçalanmamış bindi” sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ve Bursa Matbaacılar ve Kırtasiyeciler Odası ortada Bursa Akarsu ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) konferans salonunda protokol imzalandı.

Projenin tanıtımı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Lüle Taşı, BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit ve Bursa Matbaacılar ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Mehmet Akif Erol’un katıldığı toplantıyla yapıldı.

Tanıtım toplantısında mütekellim Alinur Lüle Taşı, hep 20 bin aileye 300’er liralık ulaştıracakları yetişek destek çekiyle hem vatandaşa hem üstelik esnafa katkı sunacaklarını söyledi.

Kovid-19 salgını döneminde ve sonrasında toplumsal belediyecilik alanında yardımlar yaptıklarını nâkil Lüle Taşı, bugüne kadar 200 milyon teklik destek paketleri verdiklerini kaydetti.

Magnezit, ihtiyaç sahiplerinin, belediyeden alacakları bindi çekleriyle kampanyaya katılan yoz esnaftan gönüllerince ahzüita yapabileceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bursa Matbaacılar ve Kırtasiyeciler Odası ile yaptığımız tören düzeni kapsamında kırtasiye tartı dağıtıyoruz. Yani ailelerimize katkımız ve esnafımıza desteğimiz, toplamda 6 milyon liralık tutarına ulaşıyor. Bu üstelik geçen yılın iki merhametsiz benzeri destek anlamına geliyor. Arz doğru yerlere ulaştırılması noktasında iri benzeri hassasiyetle hareket ediyoruz. Toplumsal belediyecilik anlamında layenkati demeden beherglas aileye, eve, yüreğe dokunmaya çalışıyoruz. Yaptıklarımızı ilave durumunda değiliz. Okulların açılmasında ilk çocuklarımıza yapılacak olan kırtasiye yardımı, esnafımıza ve vatandaşlarımıza aynalı olsun. Çocuklarımıza de zihin berraklığı diliyorum.”

BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit, yapılan yardımların seçkin güzeşte gün elan açık kesimlere ulaşmasının ve cemi ilçelere yaygınlaştırılmasının esnafı bahtiyar ettiğini tabir etti.

Çalışmalardan âlem esnaf hesabına Bursa Büyükşehir Belediyesine ve Komutan Alinur Patal’a teşekkür fail Bilgit, yardımların önümüzdeki dönemde artarak bitmeme etmesini irade etti.Share: