Bursa spor haberi: Osmangazi Mahallesi spor kompleksine dönüyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde yarı olimpik yüzme havuzu yanına yapımı bitmeme fail bağlı spor salonu ile Osmangazi Mahallesi spor kompleksine dönüşüyor.

Turhal Belediyesi gençlerin spora yönlendirilmesi, site genelindeki spor alanlarının modernize edilerek daha birlikte bol şekilde kullanılması amacıyla proje üretiyor. Turhal’da bire bir geçmiş olma özelliği taşıyan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun yanına 2021 yılının eylül ayında temeli atılarak inşasına başlanan ilişkin spor salonunda icraat devam ediyor. 500 nefis peyrev kapasiteli 30 araçlık otoparkı ve uçan top, el topu, basket ve tenis sahalarının bulunacağı mecbur spor salonunda çatı mantinota çalışmalarına geçildi.

Turhal Belediye Reisi İlker Bekler, yapım sahasını mülakat ederek incelemelerde bulundu. Yıl sonuna büyüklüğünde tesisteki çalışmaların bitirilmesinin hedeflendiğini belirten Komutan Bekler, “Osmangazi Mahallemiz tıpkı kısmında güreş eğitim bilimi merkezi derhâl aşağısında sınırlı yüzme havuzumuzla bu arada bir spor kompleksi haline gelecek. Turhallı gençlerin, sporu muhip gençlerimizin ilçemizin ismini ülkemizde ve bilcümle dünyada açıklamak amacıyla gösterdikleri çabaya bizde bu çevirici ile çaba gösterip bindi olmaya devam edeceğiz” dedi. – TOKAT

Share: