Bursa veri: Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi hizmete başladı

Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Yaşlılar Yurdu hizmete başladı

BURSA – Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi, sakinlerini ağırlamaya başladı. 131 güç kapasiteli tek ve koşa kişilik odalar ile uğraşı ve spor salonlarının yer aldığı huzurevinde kalanlar, dörtköşe çatlak geçiriyor.

Nilüfer Belediyesi’nin iyilikçi desteğiyle Çamlıca Mahallesi’nde hizmete açtığı İzzet Şadi Sayarel Huzurevi, pandemi döneminin ardından sakinlerini ağırlamaya başladı. Modern yapısı ve tecrübeli kadrosuyla nitelikli bakım veren huzurevinde kalanlar, dörtköşe ara geçiriyor. 131 kişi kapasiteli tek ve koşa şahsiyet odaların saha aldığı huzurevinde, ruhiyatçı, sosyal bakım uzmanı, diyetisyen, abla, buğulanmış bakım personeli, aş damı ve saffet ekibi, TV tatil odaları, atölye salonları, spor salonu, bostan ve açık düzlük spor aletleri dahi bulunuyor. Psikososyal destek, 7/24 hemşirelik hizmeti, diyet uzmanı kontrolünde 3 asıl ve 2 uzaklık defa kemirmek, uyumlu saflık, çamaşır ve ütü hizmetlerinin verildiği Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Yaşlılar Yurdu, sakinlerine rahat bire bir ortamda çalışkan bire bir yaşam sunuyor. Huzurevi sakinleri, hobi odalarında okey, satranç, tavla kadar oyunlarla uyumlu devir geçirirken, küşade ve kapalı bahçede birlikte dirlik mahmul dakikalar yaşıyor.

60 gözyaşı ve üstü kişi ihtiyaçlarını giderebilen, bulaşıcı hastalığı sıfır, karın ve can kuşu sağlığı yerinde olan bireylerin huzurevinden faydalanabildiğini tamlayan Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Yaşlılar Yurdu Sorumlusu Zehra Alçak Sabuncu, “Pandemi dönemi zımnında Haziran ayında hizmet vermeye başladık. Şuan 11 sakinimiz burada kalıyor fakat talepler oldukça kısık. Seçkin sabık dönüş konuklarımızın sayısı artacak. Burada mütezayit sakinlerimizin yaşamını erinçli benzeri ortamda etkili şekilde sürdürmelerini amaçlıyoruz. Deneyimli ekibimizle yaşlılar yurdu sakinlerimizin seçme kalem ihtiyaçlarını karşılayarak, kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlıyoruz” diyerek konuştu.

Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Yaşlılar Yurdu sakini Nebahat Pekazak de, sunulan hizmetten haddinden fazla mutlu olduğunu belirterek, “Burada eskimemiş arkadaşlıklar edindik. Kendimi evimde kadar hissediyorum. Uğraşı odalarında ve bahçede sevinçli ve huzurlu anlar geçiriyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi’nin hizmetlerinden faydalanmak isteyenler, 444 16 03 ve 504 02 03 numaralı telefonları arayarak, uzun vukuf alabilir.Share: