Bursa’da akılalmaz vurgun! Tutkun kadar geldi, sadaka kutusu ve telefonu çaldı

Nilüfer ilçesinde bulunan bire bir eczaneye sabahleyin saatlerinde giren harami tezgahta kimsenin olmamasından faydalanarak sadaka kutusu ve cep telefonunu saniyeler içre çalarak ortadan kayboldu.

KALFA, ÇAY DEMLEMEK İÇİN DAL BÖLÜME GEÇTİĞİ SIRADA HIRSIZ FIRSATI YAKALADI

Eczacı kalfası Hasan Kahraman, sabah 08: 00 çalıştığı eczanesini açarak arkada bulunan mutfak bölümüne öz demlemek amacıyla geçti. Eczanenin yanından güzeşte eşkıya içeride kimsenin olmadığını vesile bilerek tezgahta mevcut sadaka kutusu ve çökertme telefonunu saniyeler içre çalarak işyerinden daha çok. Tezgaha gabi dönen eczacı kalfası cep telefonu ve sadaka kutusunun durumunda olmadığını gördü. Asayiş kamerasını izlediğinde çalındığını gördü. Çarçabuk polise veri vererek eşkıya üzerine suç duyurusunda bulundu.

BURADA İLK KAT HIRSIZLIK OLAYI GERÇEKLEŞTİ

13 yıldır çalıştığı eczanede ilk kez arakçılık olayı gerçekleştiğini anlatım eden Hasan Kahraman, “Sabah eczaneye gelerek açtım, arka tarafa geçtim, işlerimi bitirip tezgaha geldiğimde el telefonu ve sadaka kutusunun durumunda olmadığını gördüm. Asayiş kamerasını izlediğimde dükkana giren bir gönül marifetiyle çalındığını gördüm. Burada ilk kez bir arakçılık olayı gerçekleşti. Kanuncu yaptırımların artmasını, hırsızlara caydırıcı ceza verilmesini ve yargılamaların gücük sürmesini istiyoruz. Umarım yetkililer bu durumlara hal bulur” serzenişinde bulundu.

Share: