Bursa’da “Asıl Terbiye Umumi Müdürlüğü Okul Projeleri ve Değerlendirme Toplantısı” yapıldı

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı (MEB) Temel Terbiye Genel Müdürü Tuncay Morkoç, “Anne Eğitimde 10 Bin Meslek Projesi’, kâin anne yetişek uygulamaları, meslek öncesi, ilkokul ve ortaokul çalışmaları, bunlarla ilgili yapılması gerekenler, yıpranmamış uygulamaya koyduğumuz okul bazlı bütçe programı kabilinden pek çokça konuda il, kaza idarecilerimizin, okul müdürlerimizin üstelik görüşlerini alacağız.” dedi.

Morkoç, Merinos Koyunu Atatürk Kongre ve Firez Merkezi’nde planlı “Temel Eğitim Bilimi Genel Müdürlüğü Ekol Projeleri ve Değerlendirme Toplantısı”nda, Anne Eğitimde 10 Bin Meslek Projesi kapsamında Türkiye genelinde gerçekleştirilen icraat hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Bilgilendirme toplantılarını birçok ilde düzenlediklerini tamlayan Morkoç, ana eğitimde çocukların ilk anaokullarıyla daha sonra dahi ilkokul eğitimiyle buluşmalarını öncelediklerini söyledi.

Okul eksiğinin kapanması için çalışmaların müstacelen devam ettiğini dile getiren Morkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anne Eğitimde 10 Bin Meslek Projesi, kâin esas terbiye uygulamaları, okul öncesi, beş ve ortaokul çalışmaları, bunlarla ilgili yapılması gerekenler, bakir uygulamaya koyduğumuz okul bazlı bütçe programı kabil sağlam haddinden fazla konuda toprak, ilçe idarecilerimizin, okul müdürlerimizin üstelik görüşlerini alacağız. Burada anlatıp düşün alışverişinde bulacağımız konular, Türkiye geneli ile ilgili yapmamız gereken çalışmaların sahaya yansıması namına değerlendirme yapmamıza punt sunacak. Toplantımıza katılım sağlayan mecmu meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.”

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Serkan Gür ise Bursa’nın endüstri ve kültürel bakımdan ümranlı bir diyar olduğunu kaydetti.

Bursa’nın, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinin en stratejik kentlerinden olduğunu vurgulayan Ferah, şöyle konuştu:

“Ana Eğitimde 10 Bin Meslek Projesi kapsamında düzenlenen icraat ve asıl eğitimde yapılan bu düzeltme kıvrak Bursa, tüvana Türkiye yolunda çok büyük aynı temel oluşturacak. Sonuç 20 yılda eğitimde kıvrılma niteliğinde çalışmalar gerçekleştirildi. Eğitimde okazyon eşitliği ile ait aşama atmakla kalmayıp haddinden fazla büyük iyileştirmeler de yapılabileceği Türkiye’ye tanıtlama edildi. Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza çokça teşekkür ediyorum. Muallimlik benzeri amor mesleği ve yaptığımız hareket çok kutsal. Tıpkısı çocuğumuzun elinden tutabilmek, onun hayatına dokunabilmek berenarı nadir. Zira zaman elinden tuttuğumuz o bala yarın çok balaban amal yaparak ülkemiz üzere hizmet edecek.”

Toplantıya, İl ve İlçe Milli Yetişek Müdürlüklerinin yöneticileri ile okul müdürleri katıldı.Share: