Bursa’da eğitim uçağı düştü: 2 ölü

Bursa’da eğitim bilimi uçağı düştü: 2 ölü

BURSA – Bursa’da sakıt uçakta hayatını kaybedenlerin işadamı olan pilot Hakan Köksal ve güzellik uzmanı arızi Itır Sağlam olduğu açıklandı.

Bursa’da Osmangazi İlçesi Ovaakça Santral Mahallesinde kâin araziye düşen bir tane motorlu uçakta hayatını kaybedenlerin kimlikleri muhtemelen oldu.

Edinilen bilgiye göre, saat 15.01 sıralarında Pamukova Havaalanından kalkış işleyen Asya Havacılık bünyesine mukayyet; Hakan Kuvvetli’ın namına ilgilendiren olan TC-UHY kuyruk numaralı yegâne motorlu tor tayyare, 15.41 sıralarında çekicilik muhalefeti cihetiyle Osmangazi İlçesi Ovaakça Santral Mahallesinde mevcut araziye düştü.

Uçman olan işadamı Melik Köksal ve uçakta gelgeç adına bulunan güzellik uzmanı Burcu Akva hayatını kaybetti.

Kağan Köksal’ın Yunuseli Sportif Havacılık Cemiyet Başkanı ve aynı zamanda Çaltı Mahallesinde kâin KPS Sakınma Çıngı isimli firma sahibi olduğu, Itır Kuvvetli’ın ise gösteriş uzmanı olduğu tayin edildi.

Öte yandan Melik Köksal’ın saat 13.20 sıralarında Yunuseli Havalimanı’ndan bire bir havacılık lisansını almak amacıyla Sakarya Pamukova’ya uçağıyla gittiği ve henüz bilahare gene Yunuseli’ne izansız göstermek için havalandığı öğrenildi.

Share: