Bursa’da, kontrolden çıkan hafif ticari şalter metro raylarına düştü; 1 dertli

BURSA’bile sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybettiği hafif ticari açacak, çıpa korkuluklara çarptıktan sonra metro raylarına düştü. Araçta kâin 1 kişinin yaralandığı kaza zımnında yer altı treni seferleri 30 dakika durdu.

Kaza, saat 22.00 sıralarında eşkal Osmangazi ilçesi, Alemdar Mahallesi, Mudanya Bulvarı’nda meydana geldi. İlçe merkezinden İzmir istikametine reviş halinde olan Mehmet Güvenli Y. yönetimindeki 16 BDT 14 plakalı hafif ticari açar daha bilinmeyen nedenle kontrolden daha çok. Metrelerce savrulan vasıta önce yolun sağ tarafındaki kaldırıma peşi sıra birlikte sol taraftaki bariyerlere ve yer altı treni hattının çıpa korkuluklarına çarptı. Bariyeri ve korkulukları aşan ticari şalter metro raylarına düştü. Kazada, otomobilde bulunan Ahmet Y. yaralandı. Olayı gören vatandaşlar yaralının yardımına koşarken, esenlik ekiplerine olgun verildi. İhbar konusunda fenomen hesabına çok sayıda polis güçleri ve keyif ekibi irsal edildi. Keyif ekiplerince fenomen yerinde evvel müdahalesi yapılan Ahmet Y., Çekirge Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı.

METRO RAYLARINA GİREN ARACI POLİS EKİPLERİ VE VATANDAŞLAR ÇIKARDIPolis ekipleri olası bire bir başka kaymakamlık ihtimaline alın çevrede güvenlik önlemi alırken, yer altı treni seferleri da durduruldu. Aracın metro raylarından kaldırılması amacıyla fenomen adına çalımlı çağrıldı. Fakat kaza dolayısıyla karayolu ulaşıma kapanınca cazip görüngü adına ulaşamadı. Yer Altı Treni seferlerinin devam etmesi amacıyla aracı raylardan polis ekipleri ve vatandaşlar kaldırdı. Kısaca 30 dakikalık aradan sonradan metro seferleri kontrollü şekilde devam etti.

Tedavi altına alınan Ahmet Y.’nin esenlik durumun ongun olduğu öğrenildi. Uray ekipleri, kazada parçalanan bariyerlerin ve demir korkulukların onarımının yapılması amacıyla say başlatıltı. Polis kazayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.Share: