Bursa’da sakat kız arkadaşını öldürdüğü argüman edilen sanığın yargılanmasına başlandı

Bursa’da ayrıldığı kız arkadaşını servet meselesi yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü, annesini yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanık ile ona arkalama ettiği tez edilen arkadaşı ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.???????

6. Alçak Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, mevkuf sanıklar Oktay H. ve Alican V. ile maktul Asya Kaynak Üzümcü’nün annesi İfakat Evci ve yan avukatları katıldı.

Savunmasını yapan Oktay H, Üzümcü ile kendisini aldattığı gerekçesiyle ayrıldıklarını gelecek sürdü.

Kendisiyle bahsetmek üzere eski kız arkadaşının evine Alican V. ile gittiklerini ve kapıyı çilingire açtırdıklarını nâkil Oktay H, aralarında güzeşte tartışma sırasında olayların yaşandığını dile getirdi.

İfakat Evci ise eve girdikten sonradan odasına yönelen kızının sesini duyduğunu ve peşi sıra bıçaklandığını gördüğünü anlattı. Sanık hakkında çaba eylemleri olduğu amacıyla henüz evvel biraz sefer polis merkezine her an cürüm duyurusunda bulunduklarını tabir fail Evci, şikayetçi olduğunu belirterek cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan adliye uğrunda pankart açarak matbuat açıklaması eden gâh eş platformlarının üyeleri, davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi’nde 9 Mart’ta, Asya Kaynak Üzümcü (24) ve annesi İfakat Evci ile Oktay H. ve Alican V. ortada cenk çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Üzümcü fenomen yerinde yaşamını yitirmiş, annesi hastaneye kaldırılmıştı. Kaçan şüpheliler Oktay H. ve Alican V, Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gökgöz mevkisinde geçirdikleri trafik kazasının peşi sıra yakalanıp tutuklanmıştı. Sanıklar için “kasten öldürme”, “taammüden öldürmeye teşebbüs”, “hane dokunulmazlığının ihlali” ve “nitelikli plaçka” suçlarından 70’er yıla büyüklüğünde mapus cezası istemiyle sevgili açılmıştı.

Share: