Bursa’da tıpkı somurtkan hırsızlık: Akarsu sayacını çalındı, gelişim yerini akarsu bastı

Bursa’birlikte ayrımsız somurtkan hırsızlık: Akarsu sayacını çalındı, iş yerini su bastı

250 liralık su sayacını arakçı hırsız 20 bin teklik zarara faktör oldu

Sabahleyin aksiyon yerini açtığında gördüğü manzarayla nereye uğradığını şaşırdı

BURSA – Bursa’birlikte bir hareket yerindeki 250 lira su sayacını çalan haydut, dükkanı su basması sebebiyle 20 bin lira zarara sebep oldu.

Osmangazi ilçesinde kâin benzeri kafenin su sayıcı hırsız vasıtasıyla akşam geç saatlerde çalındı. Hırsızlar su saatini çalarken boruyu de kırdı. Akarsu sayıcının bulunduğu yerden basınçlı su akmaya başladı. Sabaha büyüklüğünde akan su sebebiyle iş yeri akarsu ile doldu. İş yerinde kâin parkeler kabarırken dolaplar de kullanılmaz ağıl geldi. Sabiha Aksoy sabah hareket yerini açmaya geldiğinde gördüğü dekor karşısında şaşkınlığa uğradı. Tün yağmur yağmamasına karşın hareket yerinin su basmış olmasına deme veremeyen işletmeci yaptığı incelemenin arkası sıra akarsu sayacının çalındığını ve bu sebeple aksiyon yerini akarsu bastığını gördü. Bir Anda yetkililere bilim veren işletmeci demincek oluşan zararını zahir karşılayacağını düşünüyor.

Sabiha Aksoy şunları söyledi: ” Dükkanı kapattıktan sonraları geceleyin hırsızlar gelerek su sayacını çalmışlar. Sabahleyin aksiyon yerini açtığımda su ile dolduğunu gördüm. Bir Anda yetkililere haber verdim. Parkelerim kullanılmaz halde, dolaplar tıpkı şekilde. Zararım şişman, elbette karşılayacağımı düşünüyorum” dedi.

Share: