Bursa’da “Türkiye-Fransa Ülfet Konseri”

Bursa’da “Türkiye- Fransa Dostluk Konseri”

BURSA – Bursa Bölge Kerem Senfoni Orkestrası, Türkiye-Fransa Ülfet Konserinde Erich Wolfgang Korngold’un “Çello Konçertosu”nu, Arthur Honegger’in “Çello Konçertosu”nu ve Wolfgang Amadeus Mozart’ın 38. Senfonisini (Prag Senfonisi) Merinos Koyunu Kongre Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturdu.

Bursa Merinos Koyunu Kurultay Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda “Türkiye-Fransa Ülfet Konseri” gerçekleşti. Konserin ilk yarısında, dünyaca ünlü Çello Sanatçısı Victor Julien-Laferriere, Erich Wolfgang Korngold’un “Çello Konçertosu” ve Artur Honegger’in “Çello Konçertosu” ile sahnede olurken, ikinci yarıda ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Cemi’i Can Deliorman, Mozart’ın 38. Senfonisi (Prag Senfonisi) ile sanatseverlerle buluştu.

Konsere, Bursa Filarmoni Derneği, Institut Français Türkiye, Fransa Bursa Fahri Konsolosu Nuri Çokluk Erbak, Bursa Türk-Fransız Firez Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarına munzam adına Valeo, Egemenoğlu Hukuk Bürosu ve Orhan Holding bindi verdi. Bunun beraberinde vatandaşlar dostluk konserine yoğun bağ gösterdi.

Share: