Bursa’nın behişt köşesi: ‘Macera Bursa’

Bursa’nın behişt köşesi: ‘Macera Bursa’

Rektör Mürşit: ” Osmangazi’nin şanına reva ayrımsız mekan”

BURSA – Osmangazi Belediyesi marifetiyle kente kazandırılan Avantür Bursa, mümasil aynı zamanda hizmete açılmasına rağmen kısa sürede şehrin gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sırayı aldı. Adrenalin ve avantür tutkunlarının eskimemiş adresi olmasının yanı sıra yeşil alanları ile bile kente içki aldıran Avantür Bursa’yı musahabe fail Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Öncü, Osmangazi Belediyesi’nin şanına yakışır ayrımsız mekanı Bursa’ya kazandırdığına vurgu yaptı.

Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler Mahallesi’nde 50 bin metrekare düz üzerine inşa ettiği Macera Bursa, 19 farklı oyun etabının meydan aldığı adrenalin parkı, çocuk oyun grupları, yol yolları ve 34 farklı türden 233 bin çiçek ile oluşturulan baharat bahçesi ile şehrin kullanılmamış çekicilik merkezi oldu. Dev kuruluş, zipcoaster, zipline, erkin düşüş, tırmanma duvarı, macera iplik parkuru, yönbul, ip parkuru gibi bölümleri ile macera ve adrenalin tutkunlarına spor ve eğlenceyi bir arada yaşatırken, 34 farklı türden 233 bin çiçeğin bulunduğu devasa ayrımsız çiçek bahçesi ile üstelik ziyaretçilerine şehrin stresinden uzak, rahat dem alacakları erinçli ayrımsız yassı sunuyor.

Geçtiğimiz kamer Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Kurum’un katıldığı törenle hizmete açılan Macera Bursa, bodur süre içerisinde şehrin gezilmesi gereken yerler listesinde önce sırayı aldı. Herhangi Bir devir binlerce kişinin geldiği Avantür Bursa’nın güzelliğini duyan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz Kaptan da Osmangazi Belediye Reisi Mustafa Dündar’ın davetlisi olarak Bursa’nın bu cennet köşesini musahabe etti.

“Şehre ayar kattı”

Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar, kente büyük ayar katan Macera Bursa’yı gezdirerek dev organizasyon hakkında Rektör Prof. Dr. Kılavuz Kaptan’a bilgiler verdi. Spor ve eğlencenin buluştuğu Macera Bursa’nın şehrin eskimemiş mülakat noktası olduğunu tamlayan Başbuğ Dündar, “Bursa manzarasını takip fırsatı sunan tempo terası, günün değme saati ziyaretçilerine farklı tıpkı coşku yaşatıyor. Ayrıca içerisinde 34 farklı türden 233 bin çiçeğin bulunduğu devasa aynı çiçek bahçesi tesis içerisinde kayran alıyor. Bursa’nın öncü yapılarından Irgandı Köprüsü ve Somuncu Cet Fırını ile Hacivat-Karagöz, Zürafa, Sincap, Kuğu, saz enstrümanları kadar 20 ayrımlı figürün bulunduğu 6 bin metrekarelik tematik otopark ile dahi Bursalılara şehrin stresinden uzak, bayındır kan alacakları erinçli bire bir ortam sunuyoruz” dedi.

Macera Bursa’nın açıldığı günden itibaren vatandaşlar aracılığıyla şişman ilişki gördüğünün altını çizen Başbuğ Dündar, “Macera Bursa, insanlar vasıtasıyla takip edilen, ailecek zarifçe vakit geçirilen, adrenalin ve avantür tutkunlarına kasırga sunan bir tesis oldu. Gelişigüzel dönme binlerce vatandaşımız bu mekanımızı ülfet ediyor. Bugün bile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz Gemisi ve Kültür Fakültesi akademisyenlerimizi bu fena hâlde mekanda ağırladık. Namını duymuş oldukları bu bakir parkımızı ziyaret ederek buradaki güzellikleri durumunda gördüler. Kendilerinden beğenilerini ve önerilerini aldık. Ziyaretlerinden muhit teşekkürlerimi sunuyorum. Uludağ Üniversitesi ile bir nice konuda proje ortaklığı yapıyoruz. Vatandaşımızı en iyice hizmetleri ile buluşturmak üzere bilimsel kendisine üniversitemiz ile alay malay çalışıyor ve halkımızın hizmetine sunuyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Osmangazi’nin şanına reva bir mekan”

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Öncü bile, Avantür Bursa’nın Osmangazi’nin şanına yakışır tıpkı mekan olduğunu söyledi. Dev tesisi çokça beğendiğini dile getiren Prof. Dr. Mürşit, “İnsanların çocukları ile gelişigüzel ailece musahabe edebilecekleri, gezerken binlerce çiçeğin sunduğu yapılış ahengine kendilerini kaptırabilecekleri çokça iyice tıpkı mekan olmuş. Tasarımı, peyzajı ve macera tutkunlarına heyecan veren parkurları ile topyekün iyicene tıpkısı dinlenme alanı ortaya derkenar. Tasarlayan, uygulamaya koyan ve halkın hizmetine sunan Osmangazi Uray Başkanımız Mustafa Dündar’a ve emeği sabık herkese üniversitemiz hesabına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.Share: