Çanakkale polisinden yapmacıklı ispirto operasyonu

Çanakkale Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Yazıhane Müdürlüğü’ne sınırlanmış ekipler, evinde yapmacıklı etil alkol üretimi özne bir şüphelinin evine cerrahi müdahale yaptı. Yapılan operasyondan çok sayıda ispirto yapımına hadim maddeler ve ispirto ele geçirildi.

Çanakkale İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü ekipleri evinde cali etil alkol işleyen A.T. isimli şüphelinin evine faaliyetler yaptı. Sakil A.T. gözaltına alınırken evinde yapılan aramalarda, üzüm aroması ve 20cc ibareleri kâin ekstrat, temel aroma gözyaşı üzüm ve 15 ml ibareleri kâin ekstrat, yabancı bandrollü 2 adet viski ve 30 ml ibareleri bulunan ekstrat, üzerinde gelişigüzel ibare namevcut içerisi yarı oranında yoğun olan ekstrat, alt tarafında 50cc ibaresi bulunan ekstrat, kapağı pipetli anason yağı ve 10 ml ibareleri mevcut ekstrat, anason özü ve 1000 ml ibareleri kâin ekstrat, evsel kullanma amaçlı tarımsal asıllı alkol, 100 cl ibareleri kâin alkollü içecek, cali alkol tayin kiti bulunan mavi kapaklı kit, hamiş enjektör, huni, 23 nüsha 0,5 litre akarsu şişeleri içerisinde alkollü içecek, 5 litre su bidonu içerisinde yaklaşık 3,5 litre alkollü içecek ve 8 adet 5 litrelik şişelerde etanol ele geçirildi.

Dalavereli A.T. emniyetteki işlemlerinin arkası sıra sevk edildiği adliyede müddeiumumilik talimatıyla azade bırakıldı. – ÇANAKKALE

Share: