Çanakkale Tecim Borsasında organ seçimleri 6 Kasım’da yapılacak

Çanakkale Tecim Borsası (ÇTB) üyeleri, iz komiteleri ve borsa meclisinde kendilerini külah edecek organ üyelerini tefrik etmek için 6 Teşrinisani Veriş haset sandığa gidecek.

ÇTB’den yapılan bağlanmış açıklamada, borsa seçim takviminin Çanakkale Hat İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlendiği, buna bakarak, ÇTB Meslek Komiteleri temel ve sakınım üyeliği ile Borsa Meclisi asıl ve sakıntı üyelerinin seçimi alışveriş haset Çanakkale Ticaret Borsası Hizmet Binası’nda yapılacağı belirtildi.

Borsa’nın 7 iz grubunda, 49 alt kurul üyesi ve 21 divan üyesinin seçilmesi amacıyla 7 kasa kurulacağı, oy ita işleminin 09.00-17.00 saatlerinde bilinmedik düşünce, vazıh bölümleme esasına göre gerçekleştirileceği duyuruldu.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan ÇTB Divan Başkanı Abdullah Bahir, borsanın mecmu üyelerinin düşünce kullanmaya çağırma etti.

Borsaların temel görevinin üyelerinin baş başa ihtiyaçlarını bastırmak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleklerin gelişimine yardım hatırlamak, mesleksel düzen bağı, ahlak, dayanışma ile üyelerin doğruluk ve menfaatlerini arkalamak olduğunu vurgulayan Bahir, “Bu fariza üyelerin kişi elleriyle seçtikleri temsilciler yani Meslek Komitesi ve Sedir üyeleri vasıtasıyla yürütülüyor. Üyelerimiz, sandığa anbean kendilerini sunma akıllıcasına şekilde mandepsi edecek kişileri seçerek, sektörlerin nabzının sağlıklı tıpkı şekilde tutulabilmesini sağlayacaktır. Çın sektörün doğru temsili Çanakkale’mizin ve Türkiye’nin hareket hedeflerine ulaşmasına yetişkin ulama sağlayacaktır. Borsamız organ seçimlerinin Çanakkale iş dünyasına ve camiamıza leziz hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: