Çanakkale’de ‘Sosyal Hane Projesi Lansman ve Bilgilendirme’ etkinliği

ÇANAKKALE’bile Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla başlatılan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ ve ‘İlk Evim Arsa’ projesi kapsamında mevrut atak komütatör ile ‘Sosyal Ev Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme’ etkinliği düzenlendi.

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı eliyle başlatılan ‘İlk Evim’, ‘İlk İş Yerim’ ve ‘İlk Evim Arsa’ projesi kapsamında hazırlanan müteharrik lansman aracı, Çanakkale’ye geldi. İskele Meydanı’nda konuşlanan etkin tanıtım aracında Cumhuriyet tarihinin yer nazik sosyal göz ve arsa projesi için vatandaşlara bilgiler verildi.

Soruları yanıtlamak amacıyla geldiklerini söyleyen TOKİ Uzmanı Mehmet Intikam, “Alelumum konutlarla ait sorular geliyor. Çanakkale merkezde 370 sayı hane yapacağız. Konutlara başvuracak kişilerin geliri 16 bin TL’yi geçemeyecek. Üstüne konut olmayacak. Evde 18 yaşını doldurmuş birçok fert varsa hep başvuru ika hakkına ehil. Fakat konutlara başvurular 31 Ekim tarihi bakımından bitti. Bu şartlara uyan kişiler arasından iri ihtimalle Şubat’ın 1’i ile 3’ü arası bu bölgede kuraları çekeceğiz. Bu kura hane tayin değil, doğruluk sahipliği belirleme kurası olacak. Doğruluk sahipliği kurasından sonraları birlikte algın doğruluk sahibi sıfır şahıslar evet IBAN’larına evet birlikte bankaların ilgili şubesine ya de ATM’ye her an T.C. kimlik numaralarını girerek başvuru bedellerini dümbelek alacaklar” dedi.Mehmet Öç, arsa ve iş yerleri üzere 4 Kasım’a büyüklüğünde e-Ululuk üzerinden, 7 Kasım’a kadar dahi banka üzerinden başvuruların devam edeceğini kaydetti.ÇANAKKALE’DE 1250 KONUT, 9 BİN YER SATIŞA SUNULACAKÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen üstelik toplumsal hane projesinde Çanakkale’de hep 1250 konutun satışa sunulacağını söyledi. Çanakkale merkezde 3 bin 500, toplamda 9 bin arsanın satışının yapılacağına bile dikkati calip Çelen, “Bunlar Çanakkale OSB’sinin karşındaki ayrımsız alanda planlanıyor ve bu konudaki icraat bitmeme ediyor” diye niteleyerek konuştu.

Sanal gerçeklik gözlüğüyle (VR) konutları gezen Hüseyin Boğunuk ise “Evlerin içi haddinden fazla güzel. Çabucak 3+1’ler değil, 2+1’ler birlikte çok sunturlu. Yapılacak yer fena hâlde ev bunlar olsa icap. Keşki 5 çıngı alabilsem ama alamayacağıma göre 1 taneye da razı olacağım” dedi.

Share: