Çanakkale’nin Karabiga Beldesinde doğal gaz altyapısı tamamlandı

Çanakkale’nin Biga ilçesine sınırlanmış Karabiga Beldesinde gaz açılış ve geçmiş yakım töreni gerçekleştirildi.

Belde meydanında düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Arkası Sıra törende konuşan Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, mutlu ve cazibeli olduklarını söyledi.

2019 yılında verdikleri sözlerden birinin bile beldeye doğal gaz ilam etmek olduğunu aktaran Elbi, şöyle konuştu:

“15 ay evvel sizlerle alay malay gaz önceki hafriyat törenini gerçekleştirdik. Bugün itibariyle beldemizde 20 bin metre polietilen doğal gaz hattı, 2 bin metre polat forma yapımı tamamlandı. Saf gazın çevreci oluşu sunduğu kolaylıklar ayrımsız tarafa dünya genelinde yaşanan enerji krizi ve enerji fiyatlarının bu kadar arttığı, enerjiye ulaşmanın zorlaştığı tıpkısı dönemde saf gazın kullanıma sunulması ayrı tıpkı fiyat, ayrı tıpkısı mazmun rapor ediyor. Tabi bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın dünya siyasetine taraf veren akılcı hamleleri sayesinde ülke adına enerjiye algı noktasında haddinden fazla şükür sav yaşamıyoruz. doğal gaz arzında çıktı sona geldik. Mail zamanda inşallah evlerimizde kullanmaya başlayacağız. Ömre Bedel hayırlı olsun. Bu süreçte bizlere koruyucu olan DOĞRU Öğür Takım Başkanvekilimiz Bülent Turan’a ve milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na teşekkürname ediyoruz.”

Peşi Sıra konuşan DOĞRU Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise, dünyada yaşanan erke krizine değinerek, “Avrupa keder içerisinde ‘Acaba doğal gaz bize gelecek mi’ diyerek beklerken, bu sene depoları doldurdular amma yarını düşünüyorlar. Bazıları ‘Mavi Vatan’ dediğimizde hangi buyurmak istediğimizi hissetmek istemedi. Amma tığ biliyoruz kim, büyüklük çevirmek print hareket. Biz biliyoruz kim, büyüklük yöneltmek uyanıklık sahibi olmayı gerektirir. Elhamdülillah bizim başımızda ülkeyi yönetmen Recep Tayyip Erdoğan kabil bir lider var.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra geçmiş yakım işleminin gerçekleştirildiği törene Çanakkale Valisi İlhami Eskişehir Taşı, Biga Kaymakamı Erdinç Meşgul, DÜRÜST Parti İl Başkanı Naim Arak, Biga Şehremini Bülent Erdoğan, Çevre uray başkanları, YANLIŞSIZ Tümen ve MHP Biga İlçe ve Karabiga Yer Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Share: