Çeltek fen… Çeltek’ta iki eskimemiş okulun temeli törenle atıldı

Yardımcı’ta iki yıpranmamış okulun temeli törenle atıldı

UŞAK – Yardımcı’ın Banaz ilçesinde geçtiğimiz senelerde depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle yıkılan 2 okulun baştan yapımı için ana atma töreni düzenlendi. Törende konuşan Ilbay Ergün, yapılan çalışmalarla iki binanın bildirme gelişmemiş sürede tamamlanacağını söyledi.

Planlı ana atma törenine Ilbay Dr. Turan Ergün, Şehremini Mehmet Şimşek, İl Itimat Müdürü Mesut Gezer, İl Güllabi Komutanı J. Kd. Miralay Fahri Besili, Banaz Kaymakamı Musa Aydemir, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bülent Atmaca katıldı.

Temel atma töreninde mütekellim Ilbay Ergün, envestisman değerleri kısaca 100 milyon TL olan iki okulun 2023-2024 eğitim talim yılı başında hazır olacağını söyledi. Ergün, “Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlarımızın teminatıdır. Onlara yönelik yapılan seçkin yatırım gerçekte ülkemizin geleceğine yapılan yatırımıdır. Milli Terbiye Bakanlığımız, öğrencilerimize en sakıncasız ve bildirme kuvvetli yetişek ortamlarını hazırlamayı kendine öge edinmiştir. Yer Sarsıntısı tahkikleri sonucunda,ilçemizdeki 2 ekol zayıf olması dolayısıyla yıkıldı. Temelini atacağımız Şehit Tuncay Durmuş Mesleksel ve Maharet Rum Lisesinin uzaklık öge ihtiyacına heybetli katkılar sunacağına inanıyorum. İhtiyaç duyduğumuz insan kaynaklarına iz liselerimiz ile hızlıca ulaşmaktayız. Bu liselerimizin önemini artık bilcümle gelişigüzel algı etmiş durumdayız. Patika liseleri karşı terini ve dijitalleşmenin getirdiği yenilikleri ortaya koymaktadır” dedi.

Yardımcı’ta 5 bin öğrenci mesleki yetişek görüyor

Yardımcı’ta 5 bin 1 öğrencinin Mesleksel ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim bilimi ve talim hayatına bitmeme etmekte olduğun kaydeden Ergün, “İlimizde 4 bağımsız milletvekili Mesleksel Yetişek Merkezi ile Mesleki ve Maharet Küçük Asya Liseleri bünyesindeki 10 adet Mesleki Yetişek Merkezinde 3.258 öğrenci tahsil görüyor. Milli Yetişek Bakanımız ilimize ziyaretinde mesleksel eğitimde tahsil gören mektepli sayısında Çeltek mülk hedefini 10 bin namına belirlemiştir. Icazet ve mezunların kişi işyerlerini açım olanakları konusunda işverene destek sağlamaktadır” diyerek konuştu. Konuşmaların peşi sıra iki okulun temeli dualarda atıldı.

Share: