Çeltek haberleri: Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Uşak’ta celi hayat merkezinin temelini attı Açıklaması

Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, DOĞRU Fırka’nin engellilerin yaşamını kolaylaştıran bir nice hizmeti hayata geçirdiğini bildirdi.

Vekil Vahit Kirişci, Çeltek programı kapsamında Orhan Dengiz Bulvarı’ndaki benzeri hareket yerinin açılışını gerçekleştirdi. Kirişci, henüz sonra Uşak Valisi Turan Ergün’ü görüşme etti. Vali Ergün, Nazır Kirişci’ye Pınar kilimi takdim etti.

Valilik ziyaretinin peşi sıra Kirişci, naşir Ünalan Mahallesi’nde Uşak Belediyesi ve hayırhah iş kadını Mehmet Karaer’in desteğiyle yapılan Deniz Kol Asım Karaer Dispanser ve Yalınlık Hayat Merkezi’nin asıl atma törenine katıldı.

Icra Vekili Kirişci, törende yaptığı konuşmada, engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak hizmetleri hayata geçirenlere teşekkürname etti.

YANLIŞSIZ Tümen’nin bile engelsiz tıpkı yaşam amacıyla çalışmalar yürüttüğüne belen fail Kirişci, “AK Öğür 2002’den bugüne, 20 yılda esasen karanlıkta eksik, çıkmak isteyip dahi evin dört duvarından dışarı geçmek isteyip çıkamayan takatli çokça engelli kardeşimizin çevrim ışığı ile tanışmasına, cadde ve sokaklarla buluşmasına ve halkın arasına karışmasına açacak olmuş bir partidir.” dedi.

Bakan Kirişci, Anayasa’birlikte düzlük kayran içtimai mehabet ilkesini hayata geçirdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Mânialı kardeşlerim düne büyüklüğünde zat kaderleriyle birlikte gitmek durumundaydı. Aileleri bilcümle zorluklara katlanırlardı ama elbette ki bunun bire bir sınırı, hududu vardı fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hukuk devleti olduğu büyüklüğünde toplumsal bir cesamet olduğunu birlikte AK Tümen hükümetlerimiz ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye ve dünyaya göstermiş oldu. Bunu tabir ettikten sonradan bu pekâlâ gösterildi ona bile bakmak geçişsiz. Bugün mukavim çokça alanda evinde bakım hizmetleri alanlar dahi var. Mukavim çokça yaşlılarımız kendi kaderlerine terk edilmiyor. Batılılar, yaşlılarını, ‘Bunlar filhakika yaşlılar, bunlara çok çok mesai harcamaya gerek yok.’ deyip onları Kovid-19 ile beraberce bıraktı. Onların kendi büyüklerine karşı olan ilgisizliklerinin bilakis Türkiye’da bizim cemaat olduğumuz özellikle site hastaneleri olmak için afiyet hizmetindeki potansiyelimizin kâffesi harekete eski oldu ve yüksek bir muvaffakiyet sergiledi. Bilcümle afiyet çalışanlarımıza üstelik tıpkısı kat elan müteşekkir olduğumuzu tabir edelim, bereketli ki varlar.”

Tesisin hizmete açılmasında katkısı olan hayırsevere teşekkür fail Kirişci, çalışmanın değişik müteşebbislere birlikte örnek olması dileğinde bulundu.

Kirişci, kentteki ziyaretleri sırasında karşılaştığı serebral palsi hastası Süleyman Sami Özpınar (20) ile kas hastası Emine Özpınar’ı (24) esas atma töreni sırasında beraberinde oturttu.

Konuşmanın arkası sıra anne atma için Kirişci ve protokol üyeleri butona bastı.

Törene, Yardımcı Valisi Turan Ergün, Şehremini Mehmet Şimşek, DÜRÜST Fırka Yardımcı milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Zaman da katıldı.

Share: