CHP Avrat Kolları Genel Komutan Yardımcısı Pehlivan Erzincan’da partililerle buluştu

Cumhuriyet El Partisi (CHP) Karı Kolları Umumi Komutan Yardımcısı Fevziye Güreşçi Erzincan’dahi partililer ile tıpkı araya gelerek matbuat açıklaması gerçekleştirdi.

Bir sekans temaslarda çıkmak amacıyla Erzincan’a mevrut CHP Eş Kolları Umumi Başbuğ Yardımcısı Fevziye Güreşçi, CHP Erzincan İl Başkanlığı binasında partililer ile alay malay aynı matbuat açıklaması gerçekleştirdi. İlk olarak selamlama konuşması gerçekleştiren CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, intihap çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek partiye unsur katılımının ağır sıklet olduğunu dile getirdi.

Ardından müşavere işleyen CHP Erzincan Avrat Kolları Başkanı Görüntü Yüceer birlikte kadın kolları namına çalışmalarının aheste olduğunu vurguladı.

Son adına müzakere eden Cumhuriyet Altını Halk Partisi (CHP) Karı Kolları Umumi Başbuğ Yardımcısı Fevziye Pehlivan, bilcümle illerde eş kolları teşkilatlarının arttığını belirterek, “Tekmil illerimizde olduğu kadar Erzincan ilimizde birlikte, artık kadınlar, politikadan sanata gelişigüzel alanda bulunmakta, konumlarını liyakatli bire bir şekilde külah etmektedirler. Sorunları fora etmek için isteklerini ifade edebilmekteler. Toplumun rastgele zerresinde dışlanan, maktul ve ötelenen kadınlar olarak; adaletli ayrımsız dirim ve okazyon eşitliği üzere düşlerimizdeki müstakil dünyayı kuracağımız günler yakındır. Iş emek, değerinde olmak ilmek işliyoruz. Örgütlü gücümüz ile Avrat Kolları Umumi Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın dediği gibi bir numara görevimiz teşkilatlanmak, örgütlenmek, teşkilatlanmak olacaktır. Biz kadınlar örgütlenerek başaracağız. Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın dediği kabil, aynı birimize boyun vereceğiz. Sevgiyi çalışarak örgütleyeceğiz. Hedefimiz bütün teşkilatlanmak, örgütlü mücadelemizi alevlendirmek olacaktır. Cumhuriyet Ahali Partisi Eş Kolları olarak; Türkiye’nin beherglas kösesinde yalnızlaştırılmış, unutulmuş, sahipsiz bırakılmış vatandaşlarımız, kadınlarımız üzere örgütleniyoruz. Derakap mütezayit kadın kolları üyelerimizle, herhangi bir gecen ahit sesimizi çoğaltıyoruz. Çaba gören, yalnızlaştırılan kadın ve çocuklara sürmek bindi hattımızla ulaşıyoruz. Onlara ‘Yalnız değilsin tığ varız’ diyoruz. Avrat mücadelemize omuz veren derneklerle kenetlenerek, birleştirme mücadelemizi büyütüyoruz. ‘Kotalar bize az, hedefimiz nüfuz’ kararlılığıyla çıktığımız yolda, inanıyoruz ki; kadınların fiyat olta hakkını, sizlerle birlikte tabandan örgütleyeceğimiz yığın hareketleriyle elde edeceğiz. Hakkımız olanı alacağız. Bulunduğumuz seçme alanda güvenceli ve değer ayrımsız yaşamı örerek kadınların sesine patırtılı ve nefesi olacağız. Anadolu’nun seçme karış toprağında aynı alp karı olmuştur ve bizlere hür Türkiye sevdasını miras bırakmıştır. Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve Genel Başkanımız Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, önce seçimlerde elde edeceğimiz kuvvet başarısının kahramanları, tığ kadınlar olacağız. Vatandaşlarımızın kapısını çalıp dilek ve şikayetlerini dinleyip yarınlarımız üzere siyasal analizör üretmeye bitmeme ediyoruz

Bu üslup hiç bitmeyecek. Sokaktan, mahalleden, esnaftan, vatandaşımızın birlikte olmaktan onlarla alay malay yürümekten tek vazgeçmeyeceğiz. Yoksulluğu, adaletsiz dirimsel düzenini, zamları ve çaresizliği bitirmekte kararlıyız. Eş Destekleri Sigortası ile bol bolamat düzeni getireceğiz. Komşularımızla konuşacağız. 81 devlet ve 973 ilçemizde düzenleme gücümüz ile CHP yönetimleri ve parçalanmamış örgütleri ile sahadayız halkımızın sorunlarını dinliyor, cümle sorunlarını biliyoruz. Çözüm programlarımız ile Türkiye’yi yönetmeye talibiz. Çiftçimizin sorunları balaban amma çözümü var. Çözüm çiftçiyi pekiştirmek ve üretmekte. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında CHP iktidarında halkımızın cümle sorunlarını biliyoruz ve sürekli çözüm politikalarımızla geliyoruz ve onun için diyoruz ki; Tığ hazırız, halkın nefesi olmaya, umutları yeşertmeye geliyoruz. İnsanca aylamak için bilcümle birlikte yan yana mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kadının, gencin, emeklinin, çiftçinin, esnafın sesi olmaya; yoksunluğu cezbetmek için gelişigüzel başarmaya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, CHP Eş Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da 24 Ağustos’ta Erzincan’de partililer ile aynı araya gelecek. – ERZİNCAN

Share: