CHP Kadro Başkanvekili Özel, Rize’de konuştu

CHP Kadro Başkanvekili Müstakil Hususi, “Bütün sorunları çözen çay kanununun, CHP’nin teklifinin sonuna büyüklüğünde arkasındayız.” dedi.

Çeşitli programlar kapsamında Rize’ye mevrut Özel, Bir Tane Gıda-İş Sendikasını, ardından kent merkezinde esnafı ziyaret etti.

Çayeli ilçesine geçerek Meydan Parkı’nda vatandaşlarla ahbapça eden Özel, henüz sonradan Ilişki ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ardeşen ilçesinde düzenlenen İlçe Meclis Toplantısı’na dahi katılan Özel, burada partililere seslenme etti.

Hususi, herkesin cumhurbaşkanı adayını alçalma ettiğini belirterek, herkesin kıvançlı olacağı tıpkı aday açıklayacaklarını, namzet açıklanana kadar partililerin aday kendisi kabil çalışması gerektiğini söyledi.

Karadeniz’in ve çayın sorunlarını bildiklerini tabir fail Hususi, Çay Kanunu’nun AK Öğür marifetiyle geçirilmek istendiğini, el tepkisiyle kalın kafalı etap atıldığını savundu.

Özel, YANLIŞSIZ Öğür’nin Karadeniz’den balaban bindi aldığını belirterek, “Bu kadar nazır çıkarıyorsunuz, sözde Karadeniz’i, Rize’yi, çayı biliyorsunuz. Şüphesiz evet de hep Karadeniz’i ayağa kaldıran ve arkasında duramayacağınız bir teklifin altına imza atıyorsunuz? Tığ CHP namına meselenin farkındayız. Tığ teklifimizin arkasındayız. Hep sorunları çözen öz kanununun, CHP’nin teklifinin sonuna kadar arkasındayız.” diye niteleyerek konuştu.

ÇAYKUR’birlikte müteharrik mevsimsel işçilerin mağdur olduğunu tez fail Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kardeşlerimiz 6 kamer çalışmakta, 6 ay boşta kalmaktadır. Kalan 6 ayda İŞKUR’dan istifade edememekte, rastgele işe girememekte, dokunaklı mağdurluk yaşamaktadır. Sayın Genel Başkanımızın sözünü burada Cumhuriyet Umum Partisi olarak yeniden ederiz. CHP iktidara geldiğinde ÇAYKUR işçileri önce 6 kamer zarfında doğrusu çalışıyor olacak. 6 ay bitince ÇAYKUR işçilerine kapıyı değil, kadroyu göstereceğiz.”

Çayın sorunlarının çözümüne odaklandıklarını dile getiren Özel, ” Türkiye’de öz ekim alanlarının gençleştirilmesi projesi dirimsel ve milli benzeri projedir. Bu işçilerimiz bu çay ekim alanlarının gençleştirilmesinde çalıştırılabilirler. Devletin kuracağı bir nice tesiste, projede, bir nice işte çalışabilirler.” ifadelerini kullandı.

Share: