CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Amasya’da konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ” Türkiye’dahi derin tıpkısı fukaralık var, bunun dahi farkındayım amma yararlanmak yetmez. Siz bunaltıcı verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz. Şeş lider tıpkısı aradayız, altı şef aynı şeyleri söylüyoruz, altı önder Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz.” dedi.

Bazı programlara süzülmek amacıyla Amasya’ya gelen Kılıçdaroğlu, site girişinde partililer eliyle karşılandı.

Burada partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Kurtuluş Savaşı döneminde Amasya’nın çok majör tıpkı yeri bulunduğunu, bu nedenle Amasya’ya 30 Ağustos’ta gelmenin kendisi üzere tıpkısı dokunulmazlık olduğunu söyledi.

Türkiye’nin zaman çok kamplaştığını, bu kamplaşmadan Türkiye’yi çıkartacaklarını rapor eden, Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti hayatiyetli bir devlettir. Bugün süresince bulunduğu format çok temiz değildir amma biz babalarımızın, dedelerimizin bize bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz. Bu ülkeyi güçlendireceğiz, bu ülkede bütün beraber gelişigüzel yaşayacağız. Ki ne derse desin bu domuzuna ülkeye demokrasiyi getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu bu arada yapacağız, alay malay yapacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Birliktelik çağrısı işleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bundan Sonra bu ülkede ayrışmaya kayran yok, beraber atılmak zorundayız. Kavgaya düzlük yok, beraber başlamak zorundayız, birlikte koyulmak zorundayız. Şayet tığ bütün bu arada birlikte olursak yenemeyeceğimiz tek güç yoktur. Türkiye fakirleşti, farkındayım, Türkiye ayrıştı, farkındayım. Türkiye dargın ayrımsız noktaya kazanmak isteniyor, farkındayım. Türkiye’da dip tıpkısı verimsizlik var bunun dahi farkındayım amma fehmetmek yetmez. Siz okkalı verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz. Şeş önder bire bir aradayız, şeş şef bir şeyleri söylüyoruz, şeş reis Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz. Yeryüzü büyük gücümüz dahi sizlersiniz, sizlerden kilolu alıyoruz, sizlerle yola çıktık, sizlerle hep birlikte Türkiye’yi aydınlatacağız.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının arkası sıra hususi bir otelde yapılacak Yetinme Önderleri Toplantısı’na geçti.

Share: