CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Beklenir Cumhurbaşkanı Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Bir Vakitler Endişeler Vardı, Amma Deminden Terfian…

Olgun: TAMER ARDIL ERŞİN- Almaç: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun muhtemel Reisicumhur adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Kesinlikle, zamanında kâh endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar artık gitti. Gelişigüzel sabık dolaşma terfian bitmeme fail bir cesaret var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek yegâne ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz” diye niteleyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ZÜMRÜDÜANKA Selen Ajansı’na değerlendiren CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Kalaba Saylav Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun adım adım Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını zahir çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları elbet giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta de fiyat buluyor. Rastgele yerde rabıt inanılmaz boyutta. Seçme gittiği yerde kesinlikle vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu de iktidara geleceğimizin yer mefret göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların hal istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Seçme seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin bile burada vatandaşımız ifade ediyor. Biz bile bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Genel Başkanımız da tek tek bunları anlatıyor. Tıpkısı fındık bölgesindeyiz. Fındığın yeryüzü eke rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Cıvıl Cıvıl, Trabzon. Bu havza genişlik çok fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu nahiye. Bittabi Düzce, Adapazarı o nahiye de var ama üzülerek söylüyoruz. Rastgele sene aynı beklenti içerisinde üreticimiz. Herhangi Bir sene benzeri imge içerisinde. Ama ayak tabanı karşılık açıklandıktan sonra de tayf kırıklığı devam ediyor.

Cumhurbaşkanı geldi, alabalık ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 lira dedi, sonradan giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Şimdi da serbest piyasada 43 lira. Oldukça değme yıl üreticinin karşı teri sömürülüyor. Maatteessüf aynı talih düşünün aynı yabancı firmaya doğrulama reşit durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin alın terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, tıpkısı yabancı firma değerlendiriyor. Bu dahi küçük kırıcı. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Millet Masası ile alay malay iktidara geldiğimizde, üreticinin alın terinin karşılığını vereceğiz ve o ecnebi alıcılara sınırlanmış etmeyeceğiz. Üretecimiz bile alın terinin karşılığını mutlak takanak.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun beklenen Cumhurbaşkanı adaylığına lacerem baktığını ise şöyle anlattı:

“Kesinlikle, evvelden bazen endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar artık gitti. Seçkin geçen dolaşma yükselerek devam eden tıpkısı büzük var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek bir tane ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz. Zamanında ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diye ayrımsız hastalık vardı. Deminden değme ziyaret ettiğimde, seçme posta geldiğimde desteğin giderek arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek tek ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu anlatım ediyorlar.”Share: