CHP’li Ünsal: “İktidara geldiğimizde yapacağımız önceki husus yargıyı dönmek”

CHP Ankara Mebus Dünyalık Ünsal, “İktidara geldiğimiz birinci hafta yapacağımız geçmiş husus yargıyı tahavvül etmek.” dedi.

Ünsal, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’da ekonominin zehir durumda olduğunu, ülkede yolsuzluğun ve yoksulluğun arttığını savundu.

İktidarın, pasaportların Türkiye’dahi basılmasını muştu yerine vermesini eleştiren Ünsal, “Şu ülkenin düştüğü ayla bakın. Pasaportu basamayan aynı Türkiye var. AKP hükümeti, 21 yıldır baştasın. Pasaportu basamayıp 21 sene bekleyen ve bugün üstelik bize müjde diye ‘artık tığ Türkiye’da pasaportu basabiliyoruz’ diyenler, biraz utanın.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “3 bin kamu müteferrik mağazası” kuracağını açıkladığını söyleyen Ünsal, mağazalarda satılan ürünlerin hepsinin ithal olacağını, yerli ürünlerin satılmayacağını argüman etti.

Dış ticaret açığının yüzde 147 arttığını kaydeden Ünsal, Türk lirasının değersizleştiğini, bu nedenle bile komşu ülkelerden insanların Türkiye’ye alışverişe geldiğini söyledi.

Hakim ve savcıların “DÜRÜST Parti’den adaylık beklediğini” ati süren Ünsal, “İktidara geldiğimiz bir numara hafta yapacağımız önceki şey yargıyı yürümek. HSK ve 131 pare olan başsavcılıklara kolaylıkla muvaffakiyetli insanları getireceğiz. Memlekette, İtalya’da olduğu gibi ‘temiz eller operasyonu’ yapacağız.” ifadesini kullandı.

Share: