Çin’de akarsu parkında yığılışma

Çin’mağara kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletindeki Heihu Akarsu Canlılık Parkı’nda çekilen bu görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Içtimai iletişim araçları kullanıcıları, Çin’deki akarsu parkının kalabalıklığı karşısında dehşete düştüklerini söyledi.

Bu hafta sonu çekildiği belirtilen görüntülerde, binlerce sevimli, kolpo makinesi bile meydan alan benzeri havuzda sıkışıp kaldı. Herkesin şişme bot ve simitlerle olduğu görüntülerde, insanların üst üste yığıldığı görülüyor.

Heilongjiang Televizyonuna konuşan bir müteharrik, akarsu parkı normalde bu büyüklüğünde cıvıl cıvıl olmadığın, fakat yükselen albeni sıcaklıkları sonrası insanlar havuzlara akın etmeye başladığını söyledi.

Görüntüler gücük sürede sosyal medyada ruzname olurken, videoyu izleyen bir kişi, “Bunun yemişli akdarı gevreği olduğunu düşündüm” yazdı. Bir apayrı kullanıcı ise, “Bu, alarga ahenkli yahut rahatlatıcı görünmüyor. ” dedi. Ayrıksı bire bir kullanıcı ise, “Onun altında sıkışıp kaldığınızı görüntü edin.” yazdı. (Sözcü)

Çin’da ‘langya virüsü’ alarmı: Pandemi ihtimali var mı?

 

Çin’üstelik kovid vakaları 3 ayın zirvesinde

 

Çin 16 uyduyu uzaya fırlattı

 

Share: