Çinli Icra Vekili Yardımcısı: BENDE, alacağımız kararlara şaşırmamalı

Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ma Zhaoxu, matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, Çin’in MEMLUK ile ilişkilerine müteveccih aldığı kararların detaylarını paylaştı ve bu kararlara ESIR’nin şaşırmaması gerektiğini söyledi.

Zhaoxu, MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin, ‘meraklı siyasal tıpkı maskaralık, zehir niyetli benzeri kışkırtı’ olduğunu tabir ederek, “Çin’mağara gösterişli uyarısını görmezden mevrut, Çin’in egemenliğini ve arazi bütünlüğünü ağır sıklet şekilde ihlal fail Pelosi, Tayvan’ı musahabe etmekte ısrar etti. BENDE, Çin’mağara ilişkilere yönelik aldığı kararlara şaşırmamalı” dedi.

ÇİN HANGİ ADIMLARI ATTI?

Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin bir tane-Çin politikasını ihlal ettiğini savunan Çin, ÇAKER-Çin arasındaki Savunma Politikası Eş Güdüm Görüşmeleri (DPCT), Askeri Deniz Müşavere Anlaşması (MMCA) gibi toplantıları nakız etmişti. Öte yandan Çin, yasadışı göçmenler, cezai konularda adli yardımlar, sınır dışı taksirat, uyuşturucu ve abuhava değişikliği konularıyla ait hareket birliklerini dahi askıya aldı.

Çin’den, Tayvan’a ‘barışçı yeniden birleşme’ mesajı

 

İngiltere’de ödenmeyen faturaların miktarı anlaşılan oldu

 

Hazne ve Maliye Bakanlığı’ndan ‘vergi gelirleri’ açıklaması

 

Share: