Cıvıl Cıvıl fen… Eskimemiş Cıvıl Cıvıl Stadı’na kılıç oyunu egzersiz salonu açılıyor

Ordu Toyluk Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla yürütülen icraat ile Kullanılmamış Kargaşa Stadı içerisine kılıç oyunu idman salonu açılıyor.

Ordu’üstelik hayata geçirilen ‘Yaşayan Stadyum Projesi’ çerçevesinde Yıpranmamış Kalaba Stadyumu, kapılarını kılıç oyunu sporcularına açmayı bekliyor. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile eskrim egzersiz salonu için çalışmalar bitmeme ederken, oluşturulan alana 14 metre uzunluğunda ve 1 buçuk metre genişliğinde dört kılıç oyunu pisti ile 8 sporcunun bir anda egzersiz maçı yapmasına amelî, 4 nüsha cihaz, 6 nüsha anilör üzere kılıç oyunu sporuna hususi malzemeler birlikte vadi alıyor. Sporcuların kullanabileceği branşa akla yatkın kılıç oyunu elbisesi, delici kılıç eldivenler, cisim yeleği, epe peçe, epe zırh kadar birçok envanteri içerisinde bulunduracak olan idman salonu, ücretsiz bire bir şekilde bakım verecek.

Eskrim alıştırma salonunu ülfet ederek yapılan çalışmalar hakkında atölye ekibinden bilgiler kayran Cıvıl Cıvıl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Taze, antrenörler ile yapılabilecek projeler için bile konuşma gerçekleştirdi. – ORDU

Share: