Çorum’da çalınan traktör Çankırı’da bulundu

Çorum’un Mecitözü ilçesinde çalınan traktör ve tarım aletleri, bitirmiş ekipleri eliyle Çankırı’da bulundu.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye sadık Sarıhasan köyünde N.K.’ye ait traktör ve traktör üzerinde mevcut ekincilik aleti, evinin bahçesinden çalındı.

Olayın arkası sıra İl Uyanık Komutanlığınca Mecitözü İlçe Uyanık Komutanlığı, İstihbarat Ofis Müdürlüğü ve JASAT personelinden hususi grup oluşturuldu. Yapılan araştırma sonucu traktör ve tarım aletlerini araklayan 2 kişi belirleme edilirken, zanlıların traktörü kendilerine aitmiş gibi apayrı birine sattıkları, satın düzlük kişinin ise traktörü frapan ile Çankırı’ya götürdüğü tayin edildi.

Bu evolüsyon üstüne harekete sabık cingöz ekipleri ganimet traktörü Çankırı’da ele geçirirken, traktörü satın alan karanlık birlikte yakalandı. Traktörü araklayan ve satın alan hep 3 münasebetsiz üzerine adli muamele başlatıldı.

İl Güllabi Komutanlığından yapılan açıklamada, “Çorum İl Güllabi Komutanlığı sıkıntı bölgesinde, vatandaşlarımızın fert ve servet güvenliğinin sağlanması, hele hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik önleyici tedbirlere ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına 24 saat esasına göre kararlılıkla devam edilmektedir. Vatandaşlarımızın karanlık durumları 112 Ivedili Davet Merkezi üzerinden jandarmaya bildirmesi, olayların önlenmesi ve aydınlatılmasına balaban yardım sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi. – ÇORUM

Share: