Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkan turunun geçmiş durağı Bosna Hersek’e gitti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, özel tayyare “CEVELAN” ile TSİ 10.50’de, Balkan turunun ilk durağı Bosna Hersek’e akım etti.

Erdoğan’ı, Esenboğa Havalimanı’ndan, Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Delice ve gayrı yetkililer uğurladı.

Reisicumhur Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Iblağ ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DÜRÜST Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, AK Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Efkan Ala, SELIM Parti Genel Forma Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Yüce Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Tartı, Defans Sanayii Başkanı İsmail Demir, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar bile Bosna Hersek’e gitti.

Share: