Cumhurbaşkanı Erdoğan banttan inen geçmiş TOGG’un sahibi olacak! İkinci komütatör üzere ise o vekil ısrar ediyor

Türkiye’nin domestik otomobili TOGG’un ‘Yeniliğe Yolculuk’ hedefinin çekirdeği olan Gemlik Kampüsü, inşaatın başlamasından bu yana güzeşte iki yılda planlar doğrultusunda tamamlandı. Bugün Reisicumhur Erdoğan’ın katılımıyla kampüsün açılışı gerçekleştirilecek. Törenle bir çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle ‘Bir Fabrikadan Elan Fazlası’ yerine tanımlanan Gemlik Kampüsü’nde bugün önceki akil cihaz da istihsal bandından inecek.

“BAKANIMIZ TEMAS GÖRDÜĞÜNDE ISRARLA ‘BANA VERİLMELİ’ DİYOR”

Üretimlik açıldıktan bilahare üretilecek geçmiş TOGG Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilecek. Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, ikinci TOGG içinse iri rekabetin olduğunu söyledi. Varank, “Ağır Sıklet telefonlar var. Bilfarz Kaynak Maliye Bakanımız Nureddin Nebati beni seçme gördüğünde ısrarla, ‘Hazne Maliye Bakanı’na verilmesi lazım’ diyor. Zımnında burada tıpkısı rakiplik oluşacak.” ifadelerini kullandı.

“2. TOGG’U HANGİ KIRAT VERECEKSİNİZ?”

Vekil Bitkisel ise bugün sosyal iletişim araçları hesabından Bakan Varank’ı etiketleyerek ayrımsız paylaşım yaptı. Nebati’nin tweet’inde şu sözler düz aldı: ” Pamukkale, Kula, Oltu, Rum, Gemlik… 2. Togg’u ne hasep vereceksiniz Varank?” Bakan’ın bu paylaşımı birlikte 2. TOGG’a arzulu olduğu şeklinde yorumlandı.

TEST SÜRÜŞÜ YAPMIŞLARDI

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz günlerde üstelik Icra Vekili Bitkisel ile TOGG’un sınav sürüşüne katılmıştı. Icra Vekili Varank, Bitkisel üzere “Gördüğünüz kabil arabayı bırakmıyor. Esasta birkaç devir birlikte ego atacaktım amma müsaade etmiyor.” esprisini yapmıştı. Vekil Nebati’nin sınama sürüşü sonrası yaptığı ilk yorum ise “Mükemmel haddinden fazla çok gür. Benim testimi geçti. Allah hayırlısını kılsın inşallah.” olmuştu.

Share: