Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’de 232 tesisin açılışını yapacak

Denizli’de düzenlenecek olan dolgun açım törenine katılacak Cumhur Reisi Erdoğan, toplanmış 232 tesisin açılışını yapacak. Tahminî 18 milyar liralık yeni envestisman bedeli kâin 232 tesisin açılışına tam vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, benzeri saf program ve dolgun küşat töreni üzere ferda Denizli’de olacak. Reisicumhur Erdoğan, düzenlenecek dolgun açılış töreninde vatandaşlara seslenecek ve şehre kazandırılan hep 232 tesisin açılışını yapacak. Bakanlıkların, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ve kaymakamlık belediyelerinin Denizli’de hayata geçirdiği 232 tesisin 17 milyar 878 milyon 435 bin 143 TL kullanılmamış envestisman bedeli bulunduğu anlatım edilirken, “Honaz Tüneli ve Yer Yolu” ile “Denizli İçme Suyu Tasfiye Tesisi” şehre kazandırılan ‘ilk’lerden yerine tarihe geçecek. 2 bin 600 metre uzunluğundaki Honaz Tüneli ve şehir merkezinin 50 almanak içme suyu ihtiyacını karşılanması üzere Deniz Kazı Barajı’nın peşi sıra hayata geçirilen Denizli İçme Suyu Tasfiye Tesisinin beraberinde altyapıdan üstyapıya, içtimai tesislerden spor alanlarına Denizli suret ve 19 ilçede bulunan mecmu 232 tesisin dolgun açılış kurdelesi kesilecek.

Denizli yine kazanacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Reisicumhur Erdoğan’ın katılacağı şişman açılış töreni ile Denizli’nin tekrar kazanacağını söyledi. Erdoğan’ın Büyükşehir Belediyesi yatırımları ile gelişigüzel toplanmış 232 tesisin açılışını yapacağını kaydeden Başkan Zolan, tekmil hemşerilerini açım şölenine çağırma ederek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, güzeller güzeli şehrimize yapılan milyarlarca liralık yatırımların açılışını yapacak. Bu mutluluğu, güzellikleri hep bu arada seyretmek için tekmil vatandaşlarımızı bekliyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: