Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Alevi vatandaşlarımız için mehabetli sözler: Firez ve Cemevi Başkanlığı kurulacak

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan Cemevleri Ana Atma ve Şişman Açılış Töreni’nde koskocaman açıklamalarda bulundu.

“CEMEVLERİNİN BİR AN EVVEL AÇILMASINI DİLİYORUM”

Konuşmasına önümüzdeki günlerde açılacak 4 cemevine değinerek başlayan Erdoğan, “Karakoçan, Altındağ, Erzincan ve Kemah’ta hizmete açacağımız dört cemevini kullanacak vatandaşlara ömre bedel olmasını diliyorum. Temeli açılacak cemevlerinin üstelik aynı zaman evvel hizmete açılmasını diliyorum. Epey sırdır dergahımızdan gelip sabık konan göçen herkesten Cenabıhak razı olsun diyor, seçme birine yağmur diliyorum” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:“Bu mekanlar amor ocağıdır, incelik ocağıdır. Buralar Hz. Sefir ve ehlibeytine aşırılmış olanların durağıdır. Medeniyetimize yavuz insanlar burada yetiştirilir. Asırlardır Anadolu topraklarını yoğuran Yunus Emre kadar istem sultanları hizmetleriyle ulus olma şuurumuzu güçlendirmişlerdir. Canan Peygamberimizin ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta eziyet vardır’ düsturuna sıkı sıkıya sarılarak zevalsiz olanın peşinde koştuğumuz sürece bu uygarlık hep güçlenecektir.”

“HER BİR YATIRIMLA 2023 TÜRKİYE’SİNE HAZIRLADIK”

“Tevhidi benzeri, kitabı bir kıblesi tıpkısı Peygamberi bir insanlar için bundan eksantrik yârenlik ve bundan başka aşk yolu yoktur. Milletimizin asırlardır varlığını ve birliğini korumasını sağlayan bu muhabbet ışığı bugün dahi önümüzü aydınlatmaktadır. Birliğimizi uydurmak üzere dışarıda müteharrik birçok ittifak olmuştur. Amma bu muhabbeti söndürmeye kimsenin gücü yetmemiştir. Ülkemize geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığımız işaret ve hizmetlerimiz vardır. Eğitimden sağlığa güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye kazandırdığımız her bir yatırımla ülkemizi yavaş yavaş 2023 Türkiye’sine hazırladık.”

“1585 CEMEVİ ZİYARET EDİLEREK SORUNLAR DİNLENDİ”

“Bugün da yeni tıpkısı atılımın hazırlığı içerisindeyiz. Ülkemizi, Türkiye’nin Yüzyılı’na hazırlarken, milletimizin kardeşliğini güçlendirecek özel adımlara önem veriyoruz. Bugüne kadar çözümünü umu ettiğimiz seviyede sağlayamadığımız seçme öz amacıyla kısık ceht gösteriyoruz. Kültür ve İçişleri Bakanlığımız vasıtasıyla yürütülen icraat kapsamında 1585 cemevi ziyaret edilerek sorunlar dinlendi. Tafsilatlı çalışmalar yürütüldü.”

“HARS VE CEMEVİ BAŞKANLIĞI KURULACAK”

“Firez ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulacak Kültür ve Cemevi Başkanlığı, tüm cemevlerinin yönetimini yürütecek. Cemevlerinin tavzih, içme ve istimal suyu yapım tamirat ve bakım giderlerinin karşılanması kabilinden tamlık mesail dağılmış olacak”

Share: