Cumhuriyet tarihinin arz büyüğü! İşte içtimai bölük projesinde evlerin yapılacağı İstanbul ilçeleri…

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Budun Kongre ve Firez Merkezi’nde planlı etkinlikte Cumhuriyet Altını tarihinin en büyük sosyal basamak projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

SUNU ÇOK BÖLÜK İSTANBUL’A YAPILACAK

Erdoğan, İstanbul’birlikte 50 bin, Ankara’üstelik 18 bin, İzmir’dahi 12 bin 400, Gaziantep’te 10 bin, Bursa’dahi 8 bin 650 toplumsal konut yapılacağını duyurdu.

İSTANBUL’DA 6 İLÇEDE GÖZ İNŞA EDİLECEK

Detayların muhtemelen olmasının arkası sıra bu posta birlikte konutların İstanbul’üstelik ne ilçelere yapılacağı alçalma konusu oldu. TOKİ Toplumsal Hane Projesi İstanbul’un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Memleha ilçelerinde yapılacak.

İLÇELERE BAKARAK BIRLIKTE SAYI VAR

Konutların yapılacağı ilçelerin galiba olmasının yanında, ne ilçeye birçok ev yapılacağı dahi netlik kazandı.İşte ilçelerde yapılacak basamak sayıları:

ARNAVUTKÖY-BAŞAKŞEHİR-ESENLER – 28.340ÇATALCA İLÇESİ 540SİLİVRİ İLÇESİ (SELİMPAŞA) 200TUZLA İLÇESİ 20.920

TOKİ’YE MÜRACAAT ŞARTLARI NELER?

T.C. vatandaşı olması,Proje il sınırları içerisinde yeryüzü az 1 yıl eğleşme etmesi yahut proje iklim nüfusuna kayıtlı olması,Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üstüne T.C. sınırları zarfında tapuda mukayyet konutlarının bulunmaması; TOKİ’den elan evvel karı sahibi olmamaİstanbul amacıyla aylık ayak halkı gelirinin, bildirme çok kesin 18.000 TL, mikro genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Savaş ve Hizmet Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Aut)Ayrımsız gömlek halkı hesabına, bir tane müracaat yapılmasıBaşvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.Genç kategorisine 14091992 tarihinden sonraları doğan vatandaşlarımız başvurma edebilecektir.Başvuru Bedeli: 500 TL.Share: