‘Cumhuriyet tarihinin yer balaban sosyal basamak hamlesi projesi’ vatandaşlara kıvrak araçla tanıtıldı

‘Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük içtimai konut hamlesi projesi’ vatandaşlara faal araçla tanıtıldı

Çanakkale’de vatandaşlar yapılacak toplumsal konutları mevhum gerçeklik gözlüğü ile gezdi

ÇANAKKALE Çanakkale’de vatandaşlara “Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme iri toplumsal hane projesi hamlesi projesi” için kurulan devingen araçla bilgiler verildi. Vatandaşlar yapılacak olan sosyal göz dailerelerini mevhum gerçek gözlüğü ile seyran fırsatı buldu.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Basamak İdaresi Başkanlığı aracılığıyla düzenlenen “Cumhuriyet Altını Tarihinin Sunu Balaban Sosyal Ev Hamlesi Projesi” hakkında İskele Meydanı’nda ‘Toplumsal Konut Projesi Lansman ve Brifing Etkinliği’ gerçekleştirildi. Etkinlikte aktif araçla vatandaşlara hikmet verildi. Ayrıca etkinlikte vatandaşlar, mevhum gerçek gözlüğünü takarak, yapılması planlanan evleri tetkik fırsatı buldu. Proje karşı bilgi veren Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, “Cumhuriyet Altını tarihimizin yeryüzü nazik içtimai bölük projesinde Çanakkale’mizde mecmu 1250 ev satışa sunulacak. 1250 türe sahibi olacak. Çanakkale Merkez’de 3 bin 500 toplamda arsa satışı olacak. Bunlardan bile Çanakkale Merkez’de OSB’nin karşısındaki bire bir alanda planlanıyor. Bununla ilişkin icraat bitmeme ediyor şuan” dedi. Dolgun Hane İdaresi Uzmanı Mehmet Intikam,”Bizler burada “ilk evim, önceki arsam ve ilk işyerim” projeleriyle ilişkin vatandaşların iptila ettikleri soruları cevaplandırıyoruz. Genellikle vatandaşlar konutlar ile ait sorular soruyor dedi.”

Yurttaş Hüseyin Mat, “Evin içi haddinden fazla güzel, oturulacak şekilde. 3+1’lerde adamakıllı, 2+1’lerde güzelce. Yapılacak genişlik fena hâlde ev bu olsa ister” diyerek konuştu.

Share: