Denizli’de STK’lar devletin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin beraberinde olduğunu bildirdi

Denizli Sivil Toplum Platformu, Türkiye’de serencam günlerde gerçekleşen yıldırı saldırılarını kınadıklarını, devletin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröre alın başlatmış olduğu hareketin beraberinde olduklarını bildirdi.

Denizli’de 50 lime Sivil Sosyete Kuruluşunun (STK) gelişigüzel oluşturduğu, Denizli Sivil Cemiyet Platformu (DSTP), Türkiye’de gerçekleşen terör saldırılarını ayıplamak ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) teröre cebin başlatmış olduğu harekete bindi yüklemek üzere matbuat açıklamasında bulundu. DSTP Dönem Başkanı Raşit Özdemir, “Bahis Konusu, yurt, kavim, sancak, Türk silahlı kuvvetlerimiz, Şehitlerimiz ve Gazilerimiz olduğunda hassasiyetimiz ve duruşumuz haddinden fazla nettir. Ülkemizde akıbet zamanlarda haincesine gerçekleşen yıldırı saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. İstanbul’da yapılan dokunaklı bombalı terör saldırısında ve Gaziantep’te, Suriye’deki yıldırı yuvalarından atılmış roketler sonucunda şehit olan Ecrin süt kuzusu ve Ayşegül öğretmenimiz kalkmak için cümle şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ayşegül öğretmenimizi hayatının baharında 22 yaşında kalleşçe martir ettiler. Bugün 24 Teşrinisani öğretmenler günü maalesef ekşimsi kutluyoruz. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun, kanları yerde kalmayacaktır. Şehitlerimizin yakınlarının sevdiklerinin asıl ve babalarının acılarını gönülden paylaşıyoruz. Gaileli vatandaşlarımıza evgin şifalar diliyoruz” dedi.

“Devletimizin ve ordumuzun beraberinde, emrindeyiz”

Ege’den Denizli’den tekmil terör destekçilerine ve Dünyaya seslenen Başbuğ Özdemir, “Terörün finansörü ve destekçisi olan teröre tırlar dolusu cebe yardımı yapan ülkemize düşman bire bir terör devleti kurmaya müteharrik, yayılımcı ülkeleri, başta ESIR, Fransa, Yunanistan ve başka ülkeler olmak üzere tamlık yıldırı destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Ayrıca içimizdeki terör sevicileri, yıldırı örgütünün sözcüsü gibi debi eden HDP’nin batış konuşmasındaki açıklamasını hızlı kınıyoruz. Ayrıca mukayyet, görsel matbuat, toplumsal iletişim araçları aracılığı ile iz yaparak takanak oluşturan, savaş çığırtkanlığı fail devletimizin ve Türk silahlı kuvvetlerimizin essah gerekçelerle soysuz yıldırı bölgesine karşı yaptığı bu operasyonları bölgedeki tertemiz insanlara karşı mamul üzere alacak oluşturan, cemi yayınları ve açıklamaları kınıyoruz. Devletimizin ve Türk silahlı kuvvetlerimizin bu operasyonlardaki yegane amacı, aşağılık yıldırı örgütünü yuvalandığı bölgelerde durumunda menetmek, kullanmak ve muazzez milletimizin güvenliğini, bağlanak, beraberliğini hazırlamak ve barış, yaşayış süresince yaşamasını sağlamaktır. Türk silahlı kuvvetlerimiz lüzumlu Irak’ta, gerek Suriye’de bölgeye ekilen yayılmacı tohumların yeşermesine yayılmacı devletlerin yardımlarıyla değişik rağbet ve arzularla ayrımsız yıldırı devleti kurulmasına katiyen müsaade etmeyecektir. Devletimiz ve ordumuz o bölgelerde evvel olduğu gibi bugünde çalışkan operasyonlarını ve varlığını sürdürmeye devam edecektir. Kutsal emanetlerin bekçisidir. Delege ocağıdır. Denizli Sivil Toplum Platformu yerine teröre cebin yapılan bu namuslu operasyonda devletimizin, milletimizin ve Türk silahlı kuvvetlerimizin yanında ve emrinde olduğumuzu yansıtmak isteriz” şeklinde konuştu. – DENİZLİ

Share: