Depremde hayatını kaybeden esas ve 2 çocuğu gözyaşları arasında toprağa verildi

Depremde hayatını kaybeden asıl ve 2 çocuğu gözyaşları arasında toprağa verildi

HAKKARİ – Kahramanmaraş merkezli depreme İskenderun’da yakalanan anne ve 2 çocuğu, memleketleri Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde gözyaşları arasında alay malay toprağa verildi.

Tarz üstü Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler; Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya’yı vurdu. İlk depreme Hatay’ın İskenderun ilçesindeki 4 kıvrım aynı binada yakalanan esas Selcan Bağış ile kızı Sıla ve 8 maaş oğlu Abdullah Ağa, enkazda duygusal verdi. Bölgeye revan Selcan’ın babası ile amcaoğulları vasıtasıyla cenazeleri alınan ana ile 2 çocuğu, Yüksekova’ya getirildi. Babanın esen kurtulduğu depremde asıl ve 2 çocuğu kaymakamlık merkezine 30 kilometre uzaklıkta kâin Dilektaşı köyü mezarlığında gözyaşları arasında baş başa toprağa verildi.

“Kızım ve torunlarım birbirine sarılmış durumda öldüler”

Kızı ve torunlarının birbirine sarılı tıpkısı şekilde öldüğünü anlatım fail cet Ebuzeyit Sert, “Bu felaketin eksantrik adı namevcut. Bize sabahleyin bili geldi. Derhâl araçlarımıza binerek bölgeye gittik. Gördüğümüz görünüş, seçkin kayran yıkılmış ve çığlılar seçme yerde kalkıyor. Bizde kızımın ve torunlarımın kaldığı apartmana her an kazı çalışması başlattık. Hemen benim gördüğüm görünüş, 3’ü bile birbirine sarılmış durumda ölmüşlerdi. Acun yıkıldı o an. Tanrı kimseye bu acıyı yaşatmasın inşallah. Bu acının tarifi namevcut, olmaz” dedi.

“Amcam elleriyle binanın enkazını kazdı”

Yıkılan bölgede birey çekişen hayatlar gördüklerini dile getiren Selcan’ın amcaoğlu Eyyüp Sert ise “Biz şişman aynı hınç gördük. Tığ buradan sabah saatlerinde çıkarak doğrudan bölgeye irfan ettik. Anında amcakızımın göçük altında kaldığı apartmana gittik. O an amcam aracısız kazmaya başladı elleriyle. Cemi 12 saat içerisinde Selcan ve 2 çocuğuna ulaştık. En keder görünüş ise 3’ü üstelik birbirine kuşatılmış durumda ölmüşlerdi. O dakika hepimizin dünyası başına yıkıldı. Cenabıhak kimseye bu el acıyı yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

Share: